ABS/EDS

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

ABS/EDS

Postprzez Michall » 9 sty 2014, o 18:04

Poniżej llink do tematu:

http://tablica.pl/oferta/swap-abs-eds-v ... 4fQkP.html

Mam pare pytan:
1.Posiadam pompe abs/eds od VR6,problem w tym ze nie wiem jak maja byc rozmieszczone przewody miedziane,ktory otwor pod jakie kolo,ogolnie jest 6 wejsc przy pompie,przy jednym jest gwint wiekszy? wiec postanowilem wymienic go na stanadardowa 10,bo nie powinno robic to roznicy
2.Brakuja mi mocowania,gumki itp za bardzo nie wiem jak to wyglada i czy gdzies moglbym to dostac,czy w gre wchodzi tylko serwis?
3.Czy sa jakies zestawy naprawcze do takich pompek?
4.Czy zna ktos jakas firme zajmujaca sie odnowa takich elementow samochodu?wyczyszczenie,wymienienie zasmiedzialych zerdzeiwalych elemntow uszkodzonych plastikow,pomalowanie,sprawdzenie sprawnosci itp?
5.Jaki kolektor sily hamowania musze miec pod taki uklad?ma to jakies znaczenie?czy beda pasowaly od 75km,albo 115km modelu samochodu?czy musze miec od vr6 wtedy?
6.To samo dotyczy serwa i drugiej pomki?bo slyszalem ze sa tam jakies membramy,moge miec serwo z pompka od zwyklego gti-ka czy od vr6 wtedy?
7.Zna ktos dlugosc przewodow od pompki abs/eds do drugiej pompki?man od anglika wiec nie pasuja,wiec nie znam dlugosci nawet
Michall
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 13:12
Lokalizacja: abcd

ABS/EDS

 

Postprzez murgen » 9 sty 2014, o 19:26

Ile dałeś za wszystko, masz abs w samochodzie , z którego roku auto.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez Michall » 9 sty 2014, o 19:52

murgen napisał(a):Ile dałeś za wszystko, masz abs w samochodzie , z którego roku auto.


Ile dalem? nie duzo,przynajmiej tak mi sie wydaje,nie mialem abes-ow,mialem uboga wersje golfa z 92 roku,a teraz przerabiam pod GTI,dlatego zawsze sie cos znajdzie niewiadomego.
Michall
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 13:12
Lokalizacja: abcd

Postprzez murgen » 9 sty 2014, o 19:59

Pytam bo kupilem tez komplet do przerobienia, 190 dalem, ja mam juz abs tylko ze nowsza wersje, a kupilem starsza wersje, i pompa wyglada inaczej i wiazke bede musial ciagnac na tyl. Mam teraz abs ze sterowikiem razem zabudowany.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez Michall » 9 sty 2014, o 20:04

U mnie wiecej roboty bylo,wstawilem nowa belke pomalowana proszkowo od gti,wymienilem cale zawieszenie,uklad hamulcowy itp na nowe,teraz zostaly mi przewody miedziane w poniedzialek bede mial juz zrobione,tylko jeszcze nie mam schematu polączenia tego wszystkiego,ale mam na dzieje ze ktos z forum niedlugo mi odpowie na moje glupie pytania.
Michall
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 13:12
Lokalizacja: abcd

Postprzez murgen » 9 sty 2014, o 20:07

http://www.automnl.com/model/vw_golf3/206/

Rys 8.30 i masz wszystko opisane elegancko. kolektora sily hamowania w systemie abs nie ma tak mi sie wydaje, abs przejmuje jego role.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez Michall » 9 sty 2014, o 20:12

po rosyjsku?:Ppozatym inaczej to wyglada zupelnie, takie rysunki tech. malo mi daja,skoro nie odzwierciedlaja w 100% rzeczywistosci
Michall
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 13:12
Lokalizacja: abcd

Postprzez murgen » 9 sty 2014, o 20:13

Google translator ladnie tlumaczy, masz rozpisane gdzie ktora rurke podpiac itp.

Mi to pomoglo, u mnie rurki sa w rzadku a kupilem takie cóś
http://allegro.pl/pompa-hamulcowa-abs-e ... 08276.html

Mam po niemiecku jakas dokumentacje z rozpiska schematow el itp daj maila to ci podesle.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie


- - - https://fleetcorp.pl



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości