ABS Awaria

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

ABS Awaria

Postprzez akwar » 15 sie 2015, o 10:38

Witam wszystkich.Około 3 lata temu zaświeciła się kontrolka ABS.Po podłączeniu komputer stwierdził awarię pompy ABS.Zdjąłem kostki ze sterownika przy pompie,spsikałem je elektrosolem,podłączyłem z powrotem i o dziwo kontrolka zgasła.Po tym "zabiegu"ABS działał nieprzerwanie bez najmniejszych problemów ok 2 lata.Niestety ostatnio kontrolka znów zaczęła się świecić.Pojechałem na dziagnostykę i okazało się,że usterka jest identyczna.Niestety zabieg wcześniejszy nie pomaga.Kontrolka co prawda gaśnie,ale zapala się po przekroczeniu ok 20 km/h i pali się już cały czas.Czy ktoś ma może taki model auta(1.8 AAM,97) i wie gdzie znajdują się przekażniki od ABSu.Przekopałem internet.Ludzie piszą o przekażnikach:78,79,179.Ja u siebie takich nie mam.Przynajmiej nie przy skrzynce bezpieczników,ani nad nią.Nad skrzynką jest tylko jeden przekażnik o nr:1,oraz 2 bezpieczniki 30 A i jeden duży(w blaszanej obudowie).I jeszcze jedno pytanie.Czy ktoś wyciągał może silniczek ABS z pompy i wymieniał w nim szczotki?A i jeszcze jedno.Sterownik ABS znajduje się przy pompie.
akwar
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 sie 2015, o 10:15
Rocznik: 1997
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

ABS Awaria

 


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości