źle podpięte węże nagrzewnicy ?

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

źle podpięte węże nagrzewnicy ?

Postprzez RamboSS » 1 paź 2013, o 00:04

witajcie mam kwestie która mnie drażni a konkretnie po zmianie silnika nie zabardzo leci ciepłe powietrze z nawiewu ... i tu moje pytanie stojąc od przodu auta i patrząc na dwa węże nagrzewnicy:wlotowy jest prawy czy lewy ? podejrzewam że zostało to sknocone i wole się upewnić przed rozbieraniem deski rozdzielczej w celu sprawdzenia tejże nagrzewnicy :) z góry dziękuje za odp :)

[ Dodano: 2013-09-30, 23:07 ]
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... engine.jpg
zdjęcie poglądowe tak bd łatiwje jeśłi ktoś mi zaznaczy strzałką który powinien być wchodzący a który wychodzący :)
RamboSS
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 26 cze 2012, o 19:16
Lokalizacja: warszawa

źle podpięte węże nagrzewnicy ?

 

Postprzez łukasz1983 » 1 paź 2013, o 07:32

RamboSS, Stojąc przed autem prawy to zasilanie a lewy powrót.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 1 paź 2013, o 08:46

RamboSS, raczej przyczyny słabego grzania szukaj w czymś innym, klapki w nawiewach, nieodpowietrzony układ, słaby termostat itp. Bo ile pamiętam wewnętrzną bydowę nagrzewnicy to jest symetryczna i kolejność węzy jest bez znaczenia
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez RamboSS » 1 paź 2013, o 14:11

dzieki za odp :) tak wiecdzis znalazlem chwile czasu...zmordowalem wszystkie opaski zaciskowe bo byly poprochniale i jakims magicznym cudem udalo mi sie
poogarniac troche wezee i podpialem jak nalezy...po zagrzaniu silnika wlaczylem nawiew ... i wreszci poczulem ciepelko :) tak wiec dzieekujje za pomooc :)
RamboSS
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 26 cze 2012, o 19:16
Lokalizacja: warszawa


- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości