wysoka temperatura

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

wysoka temperatura

Postprzez _hanusek_ » 3 gru 2012, o 08:20

witam.
problem pojawił się wczoraj po przejechaniu 35 km wskazówka zaszła na 110'C. Samochód stał ostygł i gdy wracałem pojawiło się to znowu lecz przy 110'C postanowiłem się zatrzymać i sprawdić sprawdzić chłodnice i tak że u góry była lekko ciepła a na dole zimna. wiatrak sie nie załączał. Przyjechałem pod dom temp zaczęła spadać i trzymać się na 100 zostawiłem samochód na chodzie gdy spadła do 90 zaczeła się chłodnica nagrzewać powoli. i tem stała na 90. cały czas działało ogrzewanie w środku normalnym ciepłym powietrzem...

proszę o porade cóż to może być od czego zacząć.... :-? :oops: :oops:

[ Dodano: 2012-12-03, 07:35 ]
_hanusek_ napisał(a):witam.
problem pojawił się wczoraj po przejechaniu 35 km wskazówka zaszła na 110'C. Samochód stał ostygł i gdy wracałem pojawiło się to znowu lecz przy 110'C postanowiłem się zatrzymać i sprawdić sprawdzić chłodnice i tak że u góry była lekko ciepła a na dole zimna. wiatrak sie nie załączał. Przyjechałem pod dom temp zaczęła spadać i trzymać się na 100 zostawiłem samochód na chodzie gdy spadła do 90 zaczeła się chłodnica nagrzewać powoli. i tem stała na 90. cały czas działało ogrzewanie w środku normalnym ciepłym powietrzem...

proszę o porade cóż to może być od czego zacząć.... :-? :oops: :oops:


zapomniałem dodać silnik 1,9 GTD AAZ
Avatar użytkownika
_hanusek_
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 gru 2011, o 15:22
Lokalizacja: Lubaczów

wysoka temperatura

 

Postprzez marcinkazimierz » 3 gru 2012, o 09:31

2 mozliwosci termostat padł i sie nie otwiera lub czujnik temp pokazuje glupote . sprawdz temp w zbiorniczku termometrem. jesli bedzie tak wysoka termostat do wymiany
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez k0la » 3 gru 2012, o 13:16

jesli jest dolny wąż zimny to termostat zdechł
Avatar użytkownika
k0la
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wolfsburg

Postprzez mackoz » 7 gru 2012, o 00:27

termostat na bank do wymiany, kiedy zmieniales pompe wody ?
mackoz
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 cze 2012, o 18:43
Lokalizacja: Toruń

Postprzez _hanusek_ » 6 lut 2013, o 16:08

mackoz napisał(a):termostat na bank do wymiany, kiedy zmieniales pompe wody ?

pompa swiezo zmieniona z rozrzadem...

w odp na te wybryki auta zostal wymieniony termostat i sie uspokoil z szalejaca temperatura ;)
Avatar użytkownika
_hanusek_
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 gru 2011, o 15:22
Lokalizacja: Lubaczów


- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość