Uczelniacz do chłodnic

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

Uczelniacz do chłodnic

Postprzez Harry91 » 28 mar 2013, o 10:59

W moim gti-czku mam problem. Mianowicie w chłodnicy na dolnym lewym rogu (będąc na przeciwko golfa) chłodnica zaczęła mi się pocić płynem i raz na jakiś czas kapnie jakaś kropla. Chciałem dosypać preparatu łatającego owe wycieki ale słyszałem od jednego żebym nie dodawał bo zakleji mi układ chłodzenia zaś od innego żebym śmiało to stosował bo on tak robił. Teraz nie wiem co robić. Wiem że to stosowanie tych preparatów nie będzie wieczne ale muszę coś zrobić bo szkoda pieniądze wyrzucać na płyn.
Harry91
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 15:23
Lokalizacja: Bielice/Pyrzyce

Uczelniacz do chłodnic

 

Postprzez prezesik » 28 mar 2013, o 11:03

To przed wsypaniem tego "cuda" obejrzyj jak się wymienia zapchaną nagrzewnicę, bo to prawie cały dzień dłubania.

Wymień chłodnicę na nową zamiast wsypywać "coś" do układu chłodzenia.

Chłodnicę wymienisz w max 3h, a nagrzewnicę ... uuu ... dłużej.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez AdiK__ » 28 mar 2013, o 11:04

Kup taki środek z firmy Wynn's jest to płyn a działa znakomicie, pewnie usuwa drobne wycieki. Tu masz link - http://www.wynns.pl/top/view_product.php?product=637
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Harry91 » 28 mar 2013, o 11:21

że nagrzewnice się długo wymienia to wiem bo w starym golfie wymieniałem i spędziłem przy tym cały weekend. (wiadomo piwko papierosek bez pośpiechu a ręce i tak pokaleczone)

mam chłodnice wrecz nowa ale od 1.8 i nie pasuje do 2.0 bo robiłem przymiarki.

adik a stosowałes ten płyn?
Harry91
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 15:23
Lokalizacja: Bielice/Pyrzyce

Postprzez AdiK__ » 28 mar 2013, o 11:22

Harry91, na warsztacie przy drobnych wyciekach tylko to stosujemy i każdy zadowolony. Cena nie jest wygórowana więc można zalać ale na prawdę polecam.
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Harry91 » 28 mar 2013, o 11:28

ok. po świętach się zastanowie nad zakupem. chyba że uda mi się kupić chłodnice.
Harry91
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 15:23
Lokalizacja: Bielice/Pyrzyce

Postprzez brzesiu » 28 mar 2013, o 18:35

Ja stosowałem swojego czasu takie preparaty w proszku ale w cierzarówkach i maszynach budowlanych i dawały rade..
Z jedna aplikacja nie powinna zaszkodzić ale nadal to jest leczenie syfa pudrem.

Kup poxiline i zalep w miejscu gdzie sie poci ja kiedyś tak załatałem interculer.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 29 mar 2013, o 17:17

nie da się tam zakleić skutecznie bo cieknie z powodu korozji obejmy która "puchnie" i zaraz klej rozwali. Kolego mam z tym pewne doświadczenia własne: zakleisz albo nasypiesz uszczelniacza a za parę miesięcy wrócisz do tematu. Nie ma sensu, potrzebna ci dobra chłodnica, możesz oczywiście zaryzykowac używaną, oglądając właśnie dolne rogi - czy obejmy nie są za bardzo pordzewiałe
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez k-m-r1 » 29 mar 2013, o 23:38

chłodnica skorodowały nic tylko do wymiany 80 zł na allegro z przesyłką wyjdzie

wymienc odrazu roboty na 2 godz max

u nie ciekło i łatanie czymkolwiek nie dało rady
a tylko sobie ukłąd zapaprałem
od tego swinstwa może zaszkodzic pompie wody i termostat mooze niedomykac sie

ogulnie to nie polecam nic co sie dosypuje do ukłądu chłodzenia bo nadmiar zbiera sie osadza przywiera itp a potem sa cuda

wymiec chłodnice i to co cieknie bedzie z głowy problem

a na szybko to poxipol ale i tak nie zatkasz wszstkiego bo koroduje łaczenie miedzy blaszkami i dupa
można jeszcze kombinowac z sylikonem okleic chłodnice ale też reki nie dam
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości