ubywajacy płyn chlodnicy a uszczelniacze

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

ubywajacy płyn chlodnicy a uszczelniacze

Postprzez danny.tcz » 19 kwi 2013, o 11:40

mam pytanie stosowal ktos e uszczelniacze do chlodnicy ??? mianowicie mam problem ubywajacego plynu chlodzacego nie moge natomiast namierzyc tego wycieku nie jest jakis wielki bo nie schodzi calkiem do zera ale w cieplejsze dni szybciej ubywa i moje pytanie czy te ala magiczne srodki do uszczelniania chlodnic poradza sobie ewentualnie z jakims niewielkim wyciekiem ktorego nie moge zlokalizowac ??? chlodnica cala nie widac alby przez nia cieklo weze tez nie wygladaja na spocone z olejem tez sie nic nie dzieje niepokojacego w aucuie tez nie jest mokro czy cos w tym stylu
to nie jest zwykłe 1,4 zawsze to powtarzałem :P
Avatar użytkownika
danny.tcz
Gaduła
 
Posty: 406
Dołączył(a): 5 lut 2010, o 17:05
Lokalizacja: gtc

ubywajacy płyn chlodnicy a uszczelniacze

 

Postprzez WNSCHOLES » 19 kwi 2013, o 13:12

Witaj.
Miałem podobny problem i zajechałem z tym do mechanika który jest moim znajomym.
Żeby nie zdzierać ze mnie kasy za naprawę polecił mi uszczelniacz do chłodnic firmy PRESTONE (bodajże 400ml - nie pamiętam dokładnie - 11 zł).
Dodam, że miałem wyciek w górnej jej części, z chłodnicy mi uciekało poprzez ciągłe parowanie płynu.

Na instrukcji pisało żeby całość płynu wlać na raz ale wolałem nie ryzykować i "łatanie" rozłożyłem na 2 części - po połowie.

Muszę przyznać, że jedna dawka wystarczyła bo wyciek całkowicie załatało i miesiąc czasu jeżdżę już a płynu nie ubywa :)

Więc polecam jak najbardziej :) I radzę żeby nie lać całości na raz bo jeżeli to naprawdę mały ubytek w chłodnicy to połowa wystarczy - zawsze można dolać ale jak się przeleje to podobno może nawet chłodnicę zatkać (czytałem gdzieś na necie) ;)
WNSCHOLES
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 17:50
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez prezesik » 19 kwi 2013, o 20:52

A nie leci przy plastikowym króćcu od termostatu, tam często króćce pękały przy śrubach i ciekło.
Nie polecam wlewania takich środków do układu chłodzenia. wyciek może i zatka, ale za jakiś czas element bardziej skoroduje i znów będzie przeciekał.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pablomed » 19 kwi 2013, o 22:25

danny.tcz, znajdziesz wyciek, tylko nie spodziewaj suię dużych sladów bo płyn od razu paruyje i zostawia tylko skąpy osad. Jesli masz LPG - najbardziej podejrzane są węże i trojniki od reduktora. Poza tym obudowa termostatu głowicy, zaślepka z tyłu silnika czyli brok i dolne rogi chłodnicy narazone na korozję. W końcu coś zauważszysz - najłatwiej jak silnik już jakiś czaas pracuje ale nie jest jeszcze bardzo gorący. Jakiś dymek, zapach - w końcu znajdziesz a przepratów do chłodnic nie wlewaj, to jest metoda na szybka doraźną naprawe w trasie a nie sposób na trwałą reperację.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 2 gości