Problem z ogrzewaniem

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

Problem z ogrzewaniem

Postprzez mkopinski » 8 sty 2015, o 21:37

Witam,mam problem z ogrzewaniem.kilka dni temu kupiłem golfa 1,8 w benzynie 90km.w czasie powrotu do domu zauważyłem,że temperatura dochodzi tylko do 70 stopni i z ogrzewaniem było słabo.pierwsze co zrobiłem to wymieniłem termostat.teraz jak jadę to temp dochodzi do 90 stopni i czasami mimo włączenia ogrzewania na maksa temp rośnie do 94 i wtedy włącza się wentylator w czasie zalania płynem i odpowietrzania zauważyłem,że przy naciskaniu węży łamie się w środku kamień,autko pochodzi z Francji i pewnie jeżdził cały czas na wodzie.prawdopodobnie nagrzewnica i chłodnica jest zakamieniona a i pewnie pompa wody do wymiany.nie wiem co mam z tym fantem zrobić,bo tutaj chyba żadne odkamienianie nic tu nie pomorze,może ktoś da mi dobrą radę,pozdrawiam i czekam na podpowiedz
Ostatnio edytowano 8 sty 2015, o 21:38 przez mkopinski, łącznie edytowano 1 raz
mkopinski
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Problem z ogrzewaniem

 

Postprzez VolDan » 8 sty 2015, o 22:33

węże pościągaj, kamień wykruszysz sobie ręcznie, co do chłodnicy to do wanny albo pod szlauf wlej odkamieniacz i płucz a co do nagrzewnicy? tu jest problem bo ona zchowana jak cholera. broń boże nie wlewaj odkamieniacza prosto do zbiorniczka bo jeszcze zapchasz jakiś kanał wodny
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez witboy » 8 sty 2015, o 22:58

ocet i jezdzic az sie nagrzeje tak z 10 min i zwalic i jeszcze ze 2-3 razy az czysty ocet wyplynie, potem woda destylowana wyplucz na sam koniec plyn chlodniczy
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości