piana w zbiorniczku wyrównawczym

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

piana w zbiorniczku wyrównawczym

Postprzez mario777 » 21 lut 2013, o 21:02

Witam koledzy prosze o wasza pomoc bo mam taki problem odstawilem golfika do mechaniora na wymiane plynu i termostatu jak pojechalem odebrac auto to powiedzial ze prwdopodobnie mam padnieta uszczelke pod glowica spytalem dlaczego to pokazal mi piane w zbiorniczku dodam ze przed robota tego nie bylo czy jest opcja ze zamiast g12 wlal mi jakis syf z chin i taka powslala reakcja kazda waza wypowiedz jest dlamnie bardzo wazna dzieki

[ Dodano: 2013-02-21, 21:33 ]
Czy jest ktos na tym forum co powie mi co jest grane z moim golfem bo ja kompletnie tego nie rozumie wszystko bylo ok a po wymianie plynu jest jakis syf pomozcie prosze
Ostatnio edytowano 22 lut 2013, o 05:05 przez mario777, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mario777
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 23:03
Lokalizacja: wieliczka

piana w zbiorniczku wyrównawczym

 

Postprzez trollu » 22 lut 2013, o 10:56

możesz spróbować zalać inny płyn, może źle odpowietrzył czy coś ale może być tak jak mówi mechanik. uszczelka jest gdzieś przerwana, komora spalania jak i kanał chłodzenia nie są wystarczająco szczelne i masz efekt. pompa wody nie powinna dawać takich efektów. ja bym poobserwował silnik ale mentalnie zacznij się przygotowywać na targanie głowicy
widzę że masz ADY jak ja, luknij sobie do tematu
http://www.golf3.pl/topics9/remont-glowicy-vt54763.htm
pospisuję nr części z opakowań to będziesz od razu wiedział co kupić. wszystkie uszczelki, śruby, rozrząd i płyn g12 wyszły niecałe 400zł. do tego dojdzie koszt robocizny
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez EmilGT » 22 lut 2013, o 11:29

a do jakiej temperatury grzeje Ci sie silnik w trakcie jazdy ??
EmilGT
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 24 gru 2012, o 10:18
Lokalizacja: BRZEG OB

Postprzez pablomed » 22 lut 2013, o 16:40

mario777, skoro nie było tego wczesniej to prawdopodobnie układ sie nie odpowietrzył (wężyk odpowietrzający do zbiorniczka niedrożny - lub za mało czasu upłynęło), albo zrobił jakiś błąd z termostatem moze nie z własnej winy ale np zakupił niechcacy wadliwy.
Więc na razie temu mechanikowi absolutnie nie pozwól na wymianę uszczelki, jedź do innego albo sam możesz coś zrobić, przynajmniej drożność tego weżyka sprawdź.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez k-m-r1 » 22 lut 2013, o 16:47

ale co ma termostat do tego

jak układ sie odpowietrzy to bedzie git
jak tylko zalał i pogazował to niestety za mało
trzeba zagrzac silnik aż termostat sie otworzy

ja mówie że po 100km odpowietrza sie
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

piana w zbiorniczku wyrownawczym

Postprzez mario777 » 22 lut 2013, o 21:03

Koledzy sprawa wyglada tak ze odebralem auto od niego przed wczoraj i zrobilem dystans do domu okolo 7 km i powiem ze ladnie zlapal temp. na liczniku 90 a na mfa 92 wkoczylo i wenylator sie wlaczyl tak jak zawsze cipelko tez bylo sprawdzilem ta piane jak ostygl to taka biala i jak potarlem w palcach to tak jak by sie z tego robil plyn a jak ostygl to prawie cala znikla i oco tu chodzi :-(
Avatar użytkownika
mario777
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 23:03
Lokalizacja: wieliczka

Postprzez MateuszVW » 22 lut 2013, o 23:11

a jaki masz płyn moze jakis lipny Ci sie trafił
Avatar użytkownika
MateuszVW
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 27 sty 2013, o 16:02
Lokalizacja: Zambrów

piana w zbiorniczku wyrownawczym

Postprzez mario777 » 23 lut 2013, o 20:47

Plyn mial mi wlac g12 a termostat wachler a tak na prawde to niewiadomo co mi wlal ale dzis pojezdzilem troche i pochodzil na wolnych obrotach i tak jak by piana zanikla prawie wogule juz niema ale stan plynu sie zmniejszyl podejzewam ze byl zapowieczony :-)

[ Dodano: 2013-02-28, 21:22 ]
Koledzy mam pytanie piany juz niema ale jest taka sprawa auto sie grzeje ladnie na liczniku czyma 90 a na cyfrowym mfa skacze nawet do 98 wentylator chodzi gorny waz robi sie twardzy ale nie jak kamien jak odkrece korek od zbiorniczka to psyka powitrze i nie rozkwiniam wentylator chodzi a dolny waz od chlodnicy jest lekko cieply plynu nie wywala cos wydaje mi sie to dziwne macie jakies odpowidzi dzieki
Avatar użytkownika
mario777
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 23:03
Lokalizacja: wieliczka


- - - Autoserwis Ursynów



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 7 gości