jaki wentylator do 1.8 aam benzyna?

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

jaki wentylator do 1.8 aam benzyna?

Postprzez przemke » 6 wrz 2014, o 08:19

Potrzebuję na szybko to zalatwić, nówka się nie opłaca. Oferty głównie do tdi widzę i nie wiem czy to jest to samo?
Jeszcze przy okazji podpowiedzcie co z nazwy to jest wewnątrz do korbki od szyby kierowcy. w zimie częściowo się połamało, od wczoraj już szyba się nie podnosi, mogę kręcić w kółko

Dzięki za pomoc, naprawde obecnie nie mam czasu, sypie się w najmniej odpowiedniej chwili ! :)
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

jaki wentylator do 1.8 aam benzyna?

 

Postprzez trollu » 7 wrz 2014, o 13:02

wentylator kup działający i tyle, ja 3 lata temu założyłem od jakiegoś seata ze szrotu. grunt zeby pasował średnicą, VAGi z temtego okresu miały praktycznie wszytko takie samo
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Gesiu_15 » 7 wrz 2014, o 13:49

przemke jedź na szrot i wyciągnij z jakiegoś golfa tak żeby wentylator pasował .

Pod spodem fotka z numerem Wentylatora :-)

Obrazek
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez przemke » 8 wrz 2014, o 11:22

Dzięki za info, zwłaszcza dla Gesiu. A to za korbką to jest podnośnik szyby ? zacząłem rozbierać drzwi ale nie miałem czasu, muszę jeździć. Tapicerka/reszta drzwi poza okolicami klamki co odkręciłem to jest zdaje się cała na zatrzaski ?

Odnośnie wentylatora to zamówiłem jednak nówkę febi za 125, również dlatego, że uzywki w wawie na miejscu nie znalazłem a ze szrotami jak juz dzwonilem nieraz i jeden miałem po drodze teraz, to trójek cos nie mają za często.

Poprzednia tania używka wytrzymała 2 lata, i 40tys wiec moze sie oplacalo ale problem w tym, ze jak to juz pada to trzeba kombinowac, gasic auto, silnik sie przegrzewa, halas w cholere, pompa , rozrusznik, akumulator obciazane, wszyscy sie gapia a pasazerowie przerazeni wiec moim zdaniem nie ma sensu ryzykowac jesli kolejna wytrzyma pół roku i znowu rozbieranie i znowu problem eh nie polecam ;)

Może co innego jak ktoś nie porusza sie po mieście, ma garaż zawsze pod ręką i dla niego to pol godziny roboty itp
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Golf Maniak » 14 wrz 2014, o 20:56

[quote="przemke"] A to za korbką to jest podnośnik szyby ? zacząłem rozbierać drzwi ale nie miałem czasu, muszę jeździć. Tapicerka/reszta drzwi poza okolicami klamki co odkręciłem to jest zdaje się cała na zatrzaski ?
/quote]

Tapicerka drzwi jest zamonotwana na dwie śrubki są pod tym plastikiem/rączką którą zamykasz drzwi reszta jest na zatrzaskach.Skoro możesz kręcić korbką a szyba się nie otwiera mechanizm do wymiany-ogólnie 30 minut roboty na spokojnie.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez przemke » 14 wrz 2014, o 21:31

No właśnie te śruby juz zdjalem i chciałem mieć pewność, że reszta to zatrzaski :)
Zacząłem rozbierać i nie miałem kiedy skończyć. Ogólnie jeśli opuszczę szybę tylko trochę to szyba sie podniesie, jesli bardziej to juz potrzeba 3 rąk zeby ponownie podnieść ;] więc kolega mówił, że połamały się te elementy w dole drzwi tam (zapomniałem jak to nazwał), jak widzę oferty na podnośnik to na zdjęciach nie widzę niczego takiego chyba np. http://img06.allegroimg.pl/photos/orygi ... 4528597848
tzn. widać tam przewody, prowadnice i to centralne to chyba za korbką..
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław


- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości