Gdzie jest i jak wymienić termostat?

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

Gdzie jest i jak wymienić termostat?

Postprzez 99szymon99 » 28 gru 2014, o 20:08

Witam! Tam już kiedyś zacząłem ten temat ale coś nie doszedł do końca a to jest, że tak powiem sprawa priorytetowa i zacząłem nowy post. Rozchodzi się oto, że chciałbym wymienić termostat ale nie bardzo wiem gdzie on się znajduje i w jaki sposób go wymienić. Patrzyłem na różne zdjęcia i ten termostat był w różnych miejscach i nie mam pewności gdzie jest u mnie. Wstawię zdjęcie jak u mnie wygląda pod maską i jakby ktoś mógł zaznaczyć jakoś w paincie nawet czy gdzieś strzałką gdzie on jest i w jaki sposób go wymienić. Silnik 1.8 moc 90KM rocznik 1994.
Obrazek
Avatar użytkownika
99szymon99
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 22:42
Lokalizacja: Ślesin
Rocznik: 1995
Silnik: 2.0 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Gdzie jest i jak wymienić termostat?

 

Postprzez trojeczkaGT » 28 gru 2014, o 20:30

termostat jest pod alternatorem zaznaczylem na zdjeciu

Obrazek

[ Dodano: 2014-12-28, 19:35 ]
o wymianie jest mase tematow, jak nie o 1.8 to podobnych zasada jest taka sama tylko musisz wiedziec gdzie on jest

potrzebujesz klucze :

13 10 chyba 15

musisz odkrecic pompe wspomagania bo ona zaslania obudowę termostatu jest ona przykrecona na dwie srubki na klucz 10

jezeli nie masz dostepu do kanalanu i nie masz kluczy nasadowych to radze albo wynajac albo mechanik bo przy tej temperaturze wymiana to bez komentarza :cwaniak:
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - badania medycyny pracy online



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości