czujnik temperatury płynu chłodzącego

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

czujnik temperatury płynu chłodzącego

Postprzez redies » 11 gru 2013, o 19:37

mam problem z ustaleniem jaki konkretnie czujnik temperatury płynu chłodniczego powinien znaleźć się w moim golfiku III 1,6 kat, ABU z 93 roku. Chodzi mi jaki numer katalogowy powinien mieć ten czujnik w oryginale. Czy można to ustalić gdzieś na stronach internetowych?

tu na aledrogo jest taki czujnik http://allegro.pl/vw-seat-audi-czujnik- ... 84183.html wygląda mi na oryginalny ma znaczek VW i numer czy to będzie to? mógłbym go kupić ale nie chce mi się wydawać pieniędzy po to aby sprawdzić czy to ten proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie

czujnik temperatury płynu chłodzącego

 

Postprzez Szheyk » 12 gru 2013, o 01:06

Taki sam za dyszke + przesyłka 4 zł mogę Ci wysłać Toprana sprawny w 100
%
Avatar użytkownika
Szheyk
Badacz tematu
 
Posty: 218
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 16:12
Lokalizacja: NEL

Postprzez prezesik » 12 gru 2013, o 01:46

redies napisał(a):tu na aledrogo jest taki czujnik http://allegro.pl/vw-seat...3715384183.html wygląda mi na oryginalny ma znaczek VW i numer czy to będzie to? mógłbym go kupić ale nie chce mi się wydawać pieniędzy po to aby sprawdzić czy to ten proszę o pomoc.
to na bank oryginał, ale czy 100% sprawny?

Wszystkie inne zamienniki czujników (Febi/Topran itp.) można sobie w tyłek wsadzić, albo zaniżają, albo zawyżają temperaturę na zegarze.

Jedyne miejsce zakupu to ASO.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Szheyk » 12 gru 2013, o 02:41

Sory , ja mam toprana i na komputerze pokazuje mi dokładnie jak na wskaźnikach więc nie wiem czy można sobie wsadzić... A nie widze sensu wciskać do starego silnika orginalnego czujnika używanego bo hu.. wie za ile on strzeli.
Avatar użytkownika
Szheyk
Badacz tematu
 
Posty: 218
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 16:12
Lokalizacja: NEL

Postprzez wojtekjasny » 12 gru 2013, o 09:57

Nie wiem skąd taka wypowiedź że tylko orginał czujniki temp do golfów sprzedaję dosyć często od tanich zamienników po wyższe półki w 95% nie ma z nimi problemu... Możesz zwrócić uwage na firme EPS topran też można śmiało zakładać.
wojtekjasny
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 17:06
Lokalizacja: Dolnośląskie

Postprzez pablomed » 12 gru 2013, o 10:07

wypowiedzi są troszkę powielane ale prawda jest taka że w zamiennikach zwykle dobrze działa składowa czujnika do sterownika silnika czyli ważniejsza, ale często składowa od wskazówki na liczniku szwankuje co potem jest wkurzające.

A co do czujników używanych: przecież uszkodzenie tego czujnika to rzecz rzadka, miałem parę starych VW niegdy nie miałem awarii czujnika, z całą pewnością przynajmniej 90 procent czujników zmienia się niepotrzebnie zamiast stary sperawdzić omomierzem kosztującym mniej jak czujnik.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez redies » 12 gru 2013, o 12:56

Szheyk napisał(a):Taki sam za dyszke + przesyłka 4 zł mogę Ci wysłać Toprana sprawny w 100
%


zakupiłem takowy kolego i wskazywał jeszcze gorzej aniżeli zamiennik gorszej firmy no i dlatego silnik silnikowi nie równy jest i tylko oryginał działa jak należy ponoć nie wiem ale to sprawdzę kupując nowy oryginalny lub używany. teraz już wiem, że ten co podałem z allegro jest oryginałem do mojego silnika dziękui zam porady. Dzwoniłem dzisiaj do AWSO mają taki za 121 zł numer katalogowy tego czujnika to 6U0919501B lub 357919501A
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie


- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości