Cieknie z wężyka (ubywa płynu chłodniczego)

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

Cieknie z wężyka (ubywa płynu chłodniczego)

Postprzez walter5 » 10 lut 2015, o 15:46

Witam Panowie jako że 2 miesiące temu dolewałem litr płynu chłodniczego i znowu ubyło mi ponad stan, dziś postanowiłem poszukać wycieku no i znalazłem kapie sobie z węża/yka który wchodzi do zbiornika płynu chłodniczego czyli w najgorszym miejscu bo zalałem kolejny litr no i będę musiał teraz czekać aż zaś ubędzie ino do rzeczy szukam na necie tego wężyka i nigdzie nie mogę znaleźć piszą na nim takie oznaczenia PXO 13170 Germany jak by ktoś coś wiedział gdzie kupić to wlk podziękowania.
walter5
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 16:18
Lokalizacja: M-ce

Cieknie z wężyka (ubywa płynu chłodniczego)

 

Postprzez Thorsten » 10 lut 2015, o 15:51

Może wycieczka na złomowisko? Wskażesz który to przewód i go zdemontują. Zapłacisz grosze.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez walter5 » 10 lut 2015, o 17:31

ok dzięki nie pomyślałem o tym nawet ino wszystkie węże prraktycznie są a ten aki niedostępny ale dobra podskoczę na ajze i poszperam dzięki jeszcze raz

[ Dodano: 2015-02-22, 12:29 ]
Panowie jeszcze nie wymieniłem tego wężyka ale sprawa jest następująca jak przyjeżdżam z roboty ok 25 km i parkuje pod domem to wywala mi ten płyn ze zbiorniczka. Czyżby uszczelka ?? W oleju nie znalazłem żadnych śladów czysty, w zbiorniku po odkręceniu nic nie bulgocze interesuje mnie natomiast sprawa wentylatora otóż w lato bardzo głośno się kręcił prawdopodobnie łożyska bo psikanie wd nic nie pomogło, i powiedziałem se że na zimę go nie musze robić i zrobię teraz na wiosnę jak się ociepli tzn. wymienię na nowy. Ale pzechodząc do sedna, to już dawno nie słyszałem żeby mi się załączał i teraz pytanie czy np. niesprawny wentylator może powodować że wzrasta temp. i po prostu wywala ten płyn(nie zauważyłem by temp. na desce rosła) czy się nie łudzić i jechać gdzieś na sprawdzanie uszczelki ?? Jaki koszt sprawdzenia czy to to i czy wogólę idzie sprawdzić że to na bank usczelka przed jej wymianą. Czy najpierw wymienić wentylator i np. zbiorniczek i ten wężyk który do niego idzie. A jeśli po tym nic nie pomoże to dopiero jechać na sprawdzenie uszczelki.
walter5
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 16:18
Lokalizacja: M-ce


- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości