Błedy w odczycie temperatury

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

Błedy w odczycie temperatury

Postprzez czeski1811 » 2 gru 2014, o 13:57

Witam,
moj pierwszy post na tym forum takze witam wszystkich serdecznie.
NO niesty pojawil sie u mnie problem, otoz w ostatnim czaasie padla nagrzewnica. Wymiana trwala dwa dni ale sytuacja opanowana. po zlozeniu wszystkiego mam taki problem ze na wskazniku pokazuje mi temperature ok 75-80 stopni a wentylatory juz sie zalazczaja czyli musi byc bodajrze ponad 93 stpnie. Moje pytanie brzmi gdzie znajduje sie czujnik ktory wlasnie pokazuje mi ta temperature na liczniku.
Czy to moze byc walniety termostat i tak jak koledzy pisza ze trzeba by przejachac konkretny dystans zeby sie to wszystko nagrzalo? z tym ze przed wymiana nagrzewnicy wszystko bylo ok


Pozdrawiam
czeski1811
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 16:09
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Błedy w odczycie temperatury

 

Postprzez Pawlix » 2 gru 2014, o 21:00

obstawiam czujnik znajduje się on z tyłu dlatego go słabo widac

Obrazek
Avatar użytkownika
Pawlix
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 13:35
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez KAMNILEK » 3 gru 2014, o 21:31

czujnik jest obok pompy paliwa w takim kruccu plastikowym. bodajrze na 4 piny. przegon auto a potem odkrec zbiorniczek wyrownawczy. jak sie odpowietrzy juz dobrze to zobacz czy nie wrocilo wszystko do normy. jesli nie wroci wymien czujnik. codzi o to ze masz powietrze w ukladzie w okolicach czujnika temperatury o ktrym pisze. a czujnik znajdujacy zczytuje poprawna temp i zalacza wenytlator
KAMNILEK
Czytacz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 10 mar 2011, o 18:40
Lokalizacja: NIDZICA

Postprzez czeski1811 » 4 gru 2014, o 12:04

NO własnie juz nawet kilka razy auto przegonilem i byly lepsze rezultaty ale i tak bez szalu tzn nie pokazuje mi poprawnych 90 stopni. Moze zna kto jeszcze jakis odpowiedni sposob odpowietrzenia tego ukladu?
czeski1811
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 16:09
Lokalizacja: Środa Wielkopolska


- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości