wtryski przyczyną słabego efektu chiptuningu tdi 1z?

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

wtryski przyczyną słabego efektu chiptuningu tdi 1z?

Postprzez salomon » 20 cze 2010, o 23:17

Witam pare dni temu zdecydowałem sie na chiptuning mojego golfa tdi 1z. Warunkiem jaki postawił tuner przed modyfikacjami był dobry stan silnika. Pomiary na hamowni seryjnych ustawień wyszły bardzo dobrze (92KM 204nm) więc wszystko wskazywało że bedzie ok. Niestety okazało sie że pomimo spędzenia całego dnia na modyfikacjach granicą nie do przeskoczenia było 100KM oraz okolice 240nm. Komputer 8bit ( golf z 95roku) Turbina trzyma świetnie ciśnienie, przepływomierz OK. Tuner powiedział że na 90 % wtryski nie wyrabiają i należało by wymienić końcówki wtryskiwaczy. Podobno przy zastosowanych ustawieniach powinien osiągnąć 110-115 KM i około 260-270 nm. Tuner powiedział mi że krzywa momentu niestety spada w momencie gdzie jeszcze powinna rosnąć a przynajmniej utrzymywać się.
I tu moje pytanie do ludzi znających sie na temacie - czy zgadzacie sie z taką opinią? Czy może jednak pompa nie nadąża? Jeśli wtryski to czy faktycznie wystarczy zmiana końcówek i czy warto inwestować w końcówki np z afn czy np w słynne 216.


będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
salomon
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 paź 2008, o 22:01
Lokalizacja: Sosnowiec

wtryski przyczyną słabego efektu chiptuningu tdi 1z?

 

Postprzez leopard » 21 cze 2010, o 00:31

nikt nie odpowie ci na to pytanie nie znając parametrów modyfikacji ...
przede wszystkim ogranicza cie turbina (8bit ECU) - jesli tuner jest rozgarniety a modyfikacja nie idzie tak jak to przewidywał - robi sie logi i szuka przyczyny ...

daj logi dynamiczne - będzie widać co w trawie piszczy w ori sofcie
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez salomon » 21 cze 2010, o 07:33

Niestety nie znam parametrów modyfikacji - chiptuning robiłem w firmie zajmującej sie tym tematem, a nie mam tam znajomości i raczej takich informacji nikt mi nie udostępni. Z rozmów z tunerem wynika że ECU zadaje ustawioną nawet bardzo duża dawkę paliwa ale nie ma reakcji - stad diagnoza że to wtryskiwacze.
Co gorsza nie dysponuje VAG więc nie jestem wstanie wrzucić logów, jedyne co mam to wykresy z hamowni :/

W takim razie Leopard z Twojego doświadczenia - 1z na 8 bit jest wstanie osiągnąć te 115 KM 260 nm bez ingerencji w mechanikę, czy podane przeze mnie 100 KM i 240 nm może być faktycznym kresem możliwości 8bit ECU?

I jeszcze jedno pytanko czy jeśli ogranicza mnie ECU to czy wstawienie bardziej wydajnych końcówek wtryskiwaczy może coś pomóc.

Pozdrawiam
salomon
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 paź 2008, o 22:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez leopard » 21 cze 2010, o 08:47

salomon napisał(a):W takim razie Leopard z Twojego doświadczenia - 1z na 8 bit jest wstanie osiągnąć te 115 KM 260 nm

tak - 115 KM na 8 bitowym ECU zrobisz bez dymienia
salomon napisał(a):I jeszcze jedno pytanko czy jeśli ogranicza mnie ECU to czy wstawienie bardziej wydajnych końcówek wtryskiwaczy może coś pomóc.

na pewno pomoże ale ... w twoim przypadku ogranicz cie cisnienie doładowania - kres twojego ECU to 1.040 bara - w połaczeniu z bardziej wydajnymi wtryskami i mocnym programem = warkocz dymu za autem

sprawdź wtryskiwacze - pompiarz stwierdzi jakie jest ciśnienie otwarcia pilota - jesli będzie ponizej 190bar - szukaj nowych wtrysków lub wymień końcówki w tych co masz
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Bradley » 21 cze 2010, o 13:23

leopard, byly jeszcze 8bity z mapsensorem na 1,5bar
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez leopard » 21 cze 2010, o 16:28

Bradley napisał(a):byly jeszcze 8bity z mapsensorem na 1,5bar

255x8 = :zdegustowany: koniec pieśni jesli chodzi o możliwości - nawet z mapsensorem 2.5bara ...
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin


- - -



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości