Wskaźnik doładowania

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

Wskaźnik doładowania

Postprzez dawidbryk » 4 paź 2012, o 22:21

Koledzy mam pytanie : Jak podpiąć ten cały wskaźnik i gdzie i jeżeli mi pokazuje 0.2 bara na pełnym bucie na 3 biegu to co jest nie tak?
Avatar użytkownika
dawidbryk
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 00:43
Lokalizacja: Tarnów

Wskaźnik doładowania

 

Postprzez trollu » 5 paź 2012, o 12:18

poszukaj info na racingforum, tam szybciej znajdziesz odpowiedź.
nigdy nie podpinałem takich wskaźników ale nie masz jakiejś instrukcji? gdzie się wpiąłeś? po mojemu to gdzieś w kolektor dolotowy powinno być to wpięte. czujnik i wskaźnik nie potrzebuje jakiejś regulacji/kalibracji? jakiś markowy czy tani chinol który i tak będzie pokazywał co mu się podoba?
poza tym jak wszystko seryjne to ja bym się nie spodziewał wyników rzędu 1bara :hyhy: ale 0.2 to trochę mało chociaż w dieslach to ja nie wiem
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez prochoice » 5 paź 2012, o 13:53

Nie wiem, czy w tym silniku jest podobnie jak np. w AFNie, ale jeśli tak to są dwie opcje: trójnik w wężyk do ECU (jeśli tam jest czujnik ciśnienia doładowania) lub wkręcić mały króciec w gruby wąż dolotowy i stamtąd do wskaźnika. A może rzeczywiście turbo dmucha 0,2 bara? :)
Nowe części samochodowe, oleje Motul http://www.golf3.pl/topics35/nowe-czesc ... t38169.htm
prochoice
VIP
 
Posty: 45
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 11:40
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez witboy » 5 paź 2012, o 15:45

albo sie wpina w map sensor jak jest.... wtedy trojnik albo sie najlepiej wbic gdzies jaknajblizej kolektora dolotowego aby bylo jak najmniejsze przeklamanie na przyklad dzieki nieszczelnoscia itd...

masz aaz wiec masz najprostrza sprawe do zrobienia :d przecinasz kabel co idzie do lda i tam wpinasz 3nik i gotowe najlepsze wskazania... ja tak mam wpiete u siebie w aaz

zrobie pozniej zdj i wstawie wieczorem na forum
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość