TURBO i Blow-Off

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

TURBO i Blow-Off

Postprzez Buenor » 28 lip 2008, o 22:19

zastanawiałem się czy do mojego silnika, do turbo można zamontować zawór upustowy tzw. Blow-Off? Jest to zarąbista sprawa, a raczej dźwięk :D a poza tym przedłuża żywotność turbosprężarki :) proszę o poradę i ew. przykłady zaworów.
Buenor
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 lip 2008, o 22:08
Lokalizacja: Wołomin

TURBO i Blow-Off

 

Postprzez Cysiu_NS » 28 lip 2008, o 23:59

do tego akurat mozna ale z turbem sa problemy i jest to dosyc kosztowna sprawa
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Buenor » 29 lip 2008, o 22:09

hmm oblookałem parę tych sprzętów i koszt takiego zaworu nie przekracza 200-300 zł., a myślę, że taka inwestycja jest w pełni opłacalna ;]
chyba, że miałeś na myśli zakup nowego turbo, jak to padnie... :P

np. TUTAJ jest jakiś i wygląda niegłupio :P
Buenor
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 lip 2008, o 22:08
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez Cysiu_NS » 30 lip 2008, o 02:02

mialem na mysli montaz turbiny ustawianie wszystkiego nowa mape silnika potem ustawianie blow off koszty potezne i pracy tez malo nie jest w malopolsce w warsztacie zajmujacym sie takimi przerobkami za pelny pakiet licza sobie o 5tys zl w gore...
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Nyan » 30 lip 2008, o 23:11

Cysiu_NS napisał(a):mialem na mysli montaz turbiny ustawianie wszystkiego nowa mape silnika potem ustawianie blow off koszty potezne i pracy tez malo nie jest w malopolsce w warsztacie zajmujacym sie takimi przerobkami za pelny pakiet licza sobie o 5tys zl w gore...

5 tys hahaha,,, chyba za sama turbine,, koektor wydechowy,, i uklad wydechoqy,, a gdzie wieksze wtryskiwacze?? gdzie IC?? komputer?? strojenie?? orurowanie?? zlaczki baczki i inne pierdoły?? uszczelki?? blow-off?? wskazniki doladowania?? slupek?? boost?? i koszt zamontowania??

pozdro,, uzbieraj okolo 10-14 tys,, i bedziesz mial to wszystko co napisalem;]

zapomnialbym ,, nowe sprzeglo to fabryczne szlag trafi po 10 strzalach,,, i hamulce, zeby wyhamowac ta BESTIE;]
Nyan
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 20:05
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Cysiu_NS » 31 lip 2008, o 01:42

madry ten co niewie o co chodzi :lol: niewiesz o jakie przerobki mi chodzilo napisalem ze montaz zaczyna sie od 5tys nie napisalem jakie jest doladowanie nie zakonczylem tez ceny na jakiej koncza sie mody wiec niewiem co w tym zabawnego :?:
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Nyan » 31 lip 2008, o 09:27

Cysiu_NS napisał(a):madry ten co niewie o co chodzi :lol: niewiesz o jakie przerobki mi chodzilo napisalem ze montaz zaczyna sie od 5tys nie napisalem jakie jest doladowanie nie zakonczylem tez ceny na jakiej koncza sie mody wiec niewiem co w tym zabawnego :?:

co jest zawarte za ta cene od 5 tys?? bo zalozenie turbo jak dla mnei to cena zaczyna sie od 10 tys
Nyan
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 20:05
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Cysiu_NS » 31 lip 2008, o 12:34

kumpel sie pytal wyliczyli mu wlasnie 5 kola za niewielkie turbo z ic remapa i wtryskami bez hamulcow sprzegla wskaznikow itp wydech i kolektor mial robiony wczesniej w tej samej firmie
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Nyan » 31 lip 2008, o 13:04

Cysiu_NS napisał(a):kumpel sie pytal wyliczyli mu wlasnie 5 kola za niewielkie turbo z ic remapa i wtryskami bez hamulcow sprzegla wskaznikow itp wydech i kolektor mial robiony wczesniej w tej samej firmie

skoro wydech i kolektor mial wczesniej to odchodzi juz okolo 2500 zl,, wiec taka cena moze sie zaczynac,,, a co z komputerem i strojeniem??
Nyan
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 20:05
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Cysiu_NS » 31 lip 2008, o 14:21

z mapami silnika pelnym strojeniem. Co do mocniejszych instalacji nie orientuje sie wiem tyle ile mi wiadomo...
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz


- - -



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości