Turbina do wolnossącego

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

Turbina do wolnossącego

Postprzez szmergiel » 14 kwi 2007, o 19:33

Witam. Czy może zakładał lub przynajmniej próbował zamontować turbinę samą lub +intercoler do swojego golfika 1.9 D. Interesują mnie koszta jakieś porady niuanse techniczne i czy od strony soft'owej obędzie się VAG'iem czy trzeba wymiany ECU itd. za porady z góry dziękuję.
szmergiel
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 kwi 2007, o 21:50
Lokalizacja: Zduńska Wola

Turbina do wolnossącego

 

Postprzez sebaa » 16 kwi 2007, o 19:55

Szczerze, taniej by Cię wyszło kupno nowego Golfa z turbo niż bawienie się w tego typu rzeczy. Zaczynając od zamontowania turbiny (smarowanie, itp), poprzez wytrzymałość silnika, a kończąc właśnie na wymianie komputera. O ile w ogóle istnieje możliwość techniczna.
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52

Postprzez szmergiel » 16 kwi 2007, o 20:30

Tak naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych! Z takim podejściem TUNING traci Rację bytu po co wprowadzać drogie modernizacje jeśli można kupić coś lepszego za mniejsze pieniądze. Z tym silnikiem to nie tak do końca się zgodzę, ale dzięki za odpowiedź, a może ktoś troszkę przychylniej się zapatruje na tego typu modernizację. POZDRAWIAM
szmergiel
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 kwi 2007, o 21:50
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez sebaa » 18 kwi 2007, o 22:37

Tak, ale w tym miejscu to nie ma prawa bytu. Chyba, że kochasz swój samochód i STAĆ Cię na filantropijne pomysły. Wtedy wszystko możesz zrobić, nawet do syrenki włożyć silnik od Volvo FH12.
Dlaczego nie ma prawa bytu ?? Silniki doładowane z reguły są cięższe, większe itp.. Dlaczego ?? Bo muszą przenosić większe obciążenia. Ten silnik już na początku odpada. Dodając do niego turbinę zwiększasz mu automatycznie ilość powietrza w cylindrze. I pomyśl teraz o konsekwencjach tego poprzez pryzmat silnika, który do tego nie jest przystosowany. Można tak wymieniać i wymieniać, ale nie o to tu chodzi.
Najlepiej podjedz do odpowiedniego zakładu ( nie mówię tutaj o zakładach w stylu "wiejski tjuning" ) i tam spojrzenie fachowca wyrazi wszystko. No chyba, że położysz na stole kilkanaście tysięcy złotych i powiesz, że chcesz mieć turbo. Będziesz miał. :)

Pozdrawiam.
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52

Postprzez krzysiek_krakow » 29 kwi 2007, o 11:53

sebaa ma racje!!!! wsadzać tyrbine do takiego silnika to gra nie warta świeczki!!! naprawde lepiej i taniej będzie kupić coś co z fabryki wyjechało z turbem, a kase którą byś miał wywalić na montarz turba zainwestować w dalesze ulepszenia(np. większe turbo) lub coś innego co tylko Ci przyjdzie do głowy.
krzysiek_krakow
 

Postprzez vibes » 9 maja 2007, o 17:11

jest jedno rozwiązanie:) kupuj 1.8 20V turbo od golfa IV i masz problem z głowy, jak tak bardzo chcesz mieć turbo to kup sobie silnik który to turbo zniesie. jak jeszcze trafisz na wersje 1.8 180ps to chyle czoła:D albo wstaw sobie g60 tyle ze one awaryjne sa:) no chyba ze tak kochasz diesle ze nie chcesz myslec o benzynie:) kup sobie zatem 3.0TDi od A6:D to ma buta dopiero
Avatar użytkownika
vibes
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 11:14
Lokalizacja: ZCH

Postprzez sebaa » 9 maja 2007, o 20:35

Tak, i silnik będzie woził z tyłu na przyczepce. :P
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52

Postprzez vibes » 13 maja 2007, o 00:47

hehe z tym 3.0 to ja żartowałem ale 2.0 by się spokojnie zmieścił :-) tyle że za taki 2.0 trzeba wydać troszke kasy. Najlepszym rozwiązaniem jest myślę 1.9 TDI 110PS, pięknie gra, aż miło :mrgreen:
Avatar użytkownika
vibes
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 11:14
Lokalizacja: ZCH

Postprzez martinez » 29 wrz 2007, o 14:20

mam 1.9 GTD 92 i chce mu troszke mocy dodac. wiem ze mozna wsadzic intercooler i bedzie 15źrebaków wiecej. czy ta cała operacja sprowadza sie do czynnoci związanych tylko z montazem chłodnicy i przewodów czy tez potrzebne sa inne zabiegi. i gdgie pytanko: ktos moze podac inne sposoby(patenty) na podwyzszenie mocy :?: :?:
Avatar użytkownika
martinez
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 29 wrz 2007, o 13:50
Lokalizacja: reda


- - -



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość