Programowanie ECU

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

Programowanie ECU

Postprzez Marek87 » 16 sty 2009, o 01:01

Witam, czytałem trochę w sieci o programowaniu ECU z grubsza polega to na wyjęciu kości pamięci z komputera zgraniu starego programu wyczyszczenia kości i wgraniu nowego programu sterującego pracą silnika, można w ten sposób efektywnie zwiększyć osiągi podobno :)
http://www.chiptuning.katowice.pl/jak.htm
Teraz pytanie do elektroników i wszystkich, którzy znają odpowiedź czy posiadając odpowiedni sprzęt do obsługi ECU i oczywiście wiedzę, lub program do tuningu takiego samego auta z hamowni, da się to zrobić samemu?
Czy w ogóle coś wiecie na temat programowania ECU? oprócz tego,żę pewnie super proste to to nie jest :-D
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie

Programowanie ECU

 

Postprzez marcinkoz2910 » 16 sty 2009, o 06:34

jeśli nie masz dojścia do hamowni to ciężko cokolwiek bedzie zdziałać

a jeśli marzy ci się chipowanie twojego silnika

Kod: Zaznacz cały
Silnik: 1,6 ABU + LPG 55kw


to zapomnij nic to ci nie da tylko spalanie wzrośnie a mocy nie przybędzie a jak już to nie odczujesz tego Ty tylko twoja kieszeń
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez leopard » 17 sty 2009, o 01:14

marcinkoz2910 napisał(a):jeśli nie masz dojścia do hamowni to ciężko cokolwiek bedzie zdziałać


hamownia to bardzo przydatne urządzenie - przede wszystkim daje komfort pracy ale ... (zawsze musi być jakieś ale) - bez hamowni też można się obyc - mając VAG'a można określić czy auto jest po programie a jeśli jest - mniej więcej jaką mocą się legitymuje

ale przede wszystkim potrzebujesz WIEDZĘ - bez tego samemu nie ruszysz z miejsca - a jeśli ruszysz to będą to długie godziny spędzone na walce z oprogramowaniem sterownika na zasadzie prób i błędów ...

oczywiście trzeba dodać że bez oprogramowania nie ruszysz softu zapisanego w ECU


tu masz przykład - wycinek ze sterownika TDI

Obrazek
Ostatnio edytowano 17 sty 2009, o 02:16 przez leopard, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Marek87 » 17 sty 2009, o 01:28

Dzięki chłopaki za odpowiedź szybką, i spokojnie nie marzy mi się chipowanie ABU z LPG, którym jeżdżę, wystarcza mi,że spalił ostatnio 7,3 LPG to daje mi wystarczającą satysfakcje z jego użytkowani :), pytam po prostu z ciekawości bo poczytałem o tym trochę i chciałem coś jeszcze się dowiedzieć. Oczywiście bez wiedzy ani rusz, informacja jest najważniejsza obecnie :) ale ogólnie rzecz biorąc mając wiedzę na temat programowania odpowiedni sprzęt i oprogramowanie oraz hamownie nie daleko można sobie samemu jakiś program ustawić- i tyle chciałem wiedzieć :-)
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie


- - -



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości