Golf 3 1.9 td z chip-em, czy to bezpieczne dla mojego autka

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

Golf 3 1.9 td z chip-em, czy to bezpieczne dla mojego autka

Postprzez marrcee » 31 lip 2007, o 15:08

Kupiłem golfika 1.9 tdi z chipem, podobno ma w tej chwili 110 km, w jaki sposób najlepiej to potwierdzić ? jechać na hamownię czy można w inny sposób ?
I druga rzecz czy taki chip nie obciąża jakoś bardzo i nie niszczy bardziej silnika ??

pozdro
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca

Golf 3 1.9 td z chip-em, czy to bezpieczne dla mojego autka

 

Postprzez Red_Devil » 12 sie 2007, o 19:02

Witam
Musisz wiedzieć że samochód który był z chipem napewno ostro dostawał w dupę i tego nikt mi nie zaneguje.Sam mam taka brykę, teraz jest bez chipa ale niestety jego stan nie jest najlepszy i musze krok po kroku go regenerować.Jeżeli był odpowiednio zrobiony to nie ma wpływu na żywotność silnika.Jednak jeżeli chcesz poszaleć to najlepiej 2.0 GTI albo VR6.
Aha moc najlepiej sprawdzić na hamowni.
Pozdro
Red_Devil
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 15:37
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez rado » 18 sie 2007, o 21:27

sprawdzic moc mozna iwylacznie na hamowni, silnik z virusem jest napewno mocniej zylowany inne parametry pracy jak konstruktorzy zalozyli,no i napewno mnie zywotny.
rado
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 10:15
Lokalizacja: Koszalin/Grudziadz

Postprzez CINKERS » 7 lis 2007, o 11:12

a moim skromnym zdaniem jedz na hamownie wydruk wszystko pokaze nie ma co uogolniac ze ktos sobie wlozyl chipa to juz auto jest dojechane!!
Avatar użytkownika
CINKERS
Czytacz
 
Posty: 144
Dołączył(a): 26 maja 2007, o 09:20
Lokalizacja: gdynia

Postprzez sipset » 17 lis 2007, o 11:32

Red_Devil napisał(a):jeżeli chcesz poszaleć to najlepiej 2.0 GTI albo VR6

nie do konca sie zgodze. Ja mam TDI i 2.0gti na trzy starty 3 razy odstawilem. Z vr`kiem szedlem podobnie. Nie ma reguly ze jak chip to auto niedlugo padnie. CHIPOWANIE NIE MA WPLYWU NA ZYWOTNOSC SILNIKA. Trzeba tylko dbac o ten silnik, zmieniac regularnie oleje i zachowywac wszystkie stalowe zasady uzytkowania TDI. Jedynie hamownia Ci pokaze co masz pod maska. Poza tym to sa dosc dobre silniki. Pozdrawiam
pozdro

JESLI KTOS POMOGL DODAJ PUNKCIKA
Avatar użytkownika
sipset
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 15 lis 2007, o 01:17
Lokalizacja: Śląsk


- - -



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości