Chiptuning z 90KM na 110KM

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

Chiptuning z 90KM na 110KM

Postprzez nitroo » 22 cze 2010, o 23:12

Witam.

Mam trójeczkę 1.9 TDI 90KM z grudnia 1996. Elektryk powiedział mi, że może zmienić mi sterownik silnika, czy tam komputera na nowszy i chipem dołożyć mi tak z 20 KM więcej, przy jednoczesnym zmniejszeniu się o ok. 0,5l/100km oleju napędowego. Koszt to 400 zł. Co sądzicie o tym? Warto? Czy szkoda silnika?
nitroo
 

Chiptuning z 90KM na 110KM

 

Postprzez leopard » 23 cze 2010, o 08:24

warto - tylko po co zmieniać sterownik ??
zrób program na podstawie twojego softu - tuning zaproponowany przez twojego elektryka to druciarstwo - gośc ma ECU z jakimś programem i kombinuje jak by tu zarobic szybkie pieniądze ...

w twoim przypadku (ECU 96 rok) moga byc problemy z ABS'em - kodowanie silnika może być tez inne - ale z tym elektryk powinien sobie poradzic - to samo dotyczy immo
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez nitroo » 23 cze 2010, o 09:17

leopard napisał(a):warto - tylko po co zmieniać sterownik ??
zrób program na podstawie twojego softu - tuning zaproponowany przez twojego elektryka to druciarstwo - gośc ma ECU z jakimś programem i kombinuje jak by tu zarobic szybkie pieniądze ...

w twoim przypadku (ECU 96 rok) moga byc problemy z ABS'em - kodowanie silnika może być tez inne - ale z tym elektryk powinien sobie poradzic - to samo dotyczy immo

Nie mam ABS :) A jak mam zrobić program na podstawie softu?
nitroo
 

Postprzez leopard » 23 cze 2010, o 11:41

nitroo napisał(a): A jak mam zrobić program na podstawie softu

poszukaj jakiegoś tunera w okolicy ...
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin


- - -



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości