1.6 aea turbo

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

1.6 aea turbo

Postprzez xrebit_ » 26 gru 2021, o 21:27

Witam, jestem posiadaczem golfa 3 1.6 aea z turbosprężarką (gt1549).
Zabrałem się za robienie projektu turbo i jak mechanicznie mogę sobie wszystko zrobić tak z elektroniką jestem zielony.
Jeżeli chodzi o strojenie to tylko na lpg jest ustawiony, ale planuje poszukać jakiegoś tunnera który ustawi to na seryjnym ecu.
W golfie zrobiłem remont kapitalny + grubsza uszczelka pod głowicę więc na razie się nie boje że to strzeli :-D (ładuje do 1bara) . Obecnie jest sekwencja założona i podpięta pod monowtrysk i ten sygnał jest zczytywanych źle, gazownik jakoś to wyregulował i jak się rozgrzeje to jakoś idzie tym jeździć.
Tutaj mam problem, ponieważ chce zrobić na lpg sekwencje, a mam mono wtrysk i pytanie jest takie czy jest możliwość przerobienia na silnik aee na wielowtrysk ?
Jeżeli się da , bo to podobne silniki to czy trzeba np wymieniać przepustnice elektryczną i całą wiązke silnika przekładać.
Pozdrawiam.
xrebit_
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 gru 2021, o 21:08
Rocznik: 1992
Silnik: 1.6 aea
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

1.6 aea turbo

 

Re: 1.6 aea turbo

Postprzez Kamiru » 2 sty 2022, o 20:46

Z tego co się orientuję to potrzebujesz wielu rzeczy.

1. Pompa paliwa (większe ciśnienie w układzie wtryskowym)
2. Listwa wtryskowa z regulatorem ciśnienia paliwa i wtryskiwaczami (rzecz oczywista)
3. Wiązka elektryczna do wtryskiwaczy (jakoś tym trzeba sterować)
4. Komputer do wtrysku wielopunktowego (Magneti Menelli 1AV lub Bosch Motronic MP 9.0)

Cholera wie, czy nie trzeba zmienić też aparatu zapłonowego. Co do przepustnicy to pewnie też trzeba to ruszyć, nie wiem jak wygląda u Ciebie sytuacja z tym kolektorem dolotowym pod to turbo.

Generalnie spoko projekt, ale strojenie turbo z gazem to trochę droga przez mękę, wielu tunerów się tego nie podejmuje - niestety albo chcesz jeździć szybko, albo chcesz jeździć eko.
1996 VW Golf Mk.3 1.6 AEE Skipper LC5L MysticBlau Perleffekt
Kamiru
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 kwi 2018, o 11:05
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: 1.6 aea turbo

Postprzez xrebit_ » 3 sty 2022, o 09:34

Dzięki za odpowiedź.
Czyli wsm najlepiej wszystko wymienić z silnika aee.
Co do strojenia to jak będzie już na pb wystrojone to na lpg jest o wiele łatwiej chociaż, ogólnie to teraz właśnie tylko jeździ na lpg.
kolektor dolotowy jest metalowy i są już dysze od gazu wkręcone w niego, więc będzie trzeba jeszcze upchać listwe wtryskową.
Sprawdziłem i np.
Pompa paliwa jest taka sama tylko że w aee posiada regulator ciśnienia paliwa i przez co jest wydajniejsza. (ale i tak zamierzam coś wstawić mocniejszego)
Aparat zapłonowy też jest taki sam.


Tutaj jest link do filmiku jak wyglądało to świeżo po złożeniu.
https://streamable.com/sbo5ov
xrebit_
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 gru 2021, o 21:08
Rocznik: 1992
Silnik: 1.6 aea
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - http://www.dyszeprzemyslowe.pl/glowice-myjace/statyczne



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość