Wosk

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Wosk

Postprzez nitroo » 14 lip 2008, o 21:43

Witam. Może to dziwnie zabrzmi, ale nie wiem, czym woskować samochód. Umyłem auto, samochód wysechł i zabrałem się za polerowanie. Wziąłem pastę TEMPO - nie dość, że nie widziałem różnicy, to jeszcze na filcu został mi jakby starty lakier. Użyłem też pasty Cuba, czy coś takiego, ale nic nie pomagało. Czym pastować?
nitroo
 

Wosk

 

Postprzez Dam88 » 14 lip 2008, o 22:12

ponawiam pytanie, z czym sie je takie preparaty? zielony w tym jestem, jak sie to naklada na auto itp? probowalem kiedys na corsie(mialem jakies cos czerwonego, koloryzujacego) i po 2 tygodniach auto bylo juz rozowe a nie czerwone :-/
Papier ścierny: kilka złotych, Golf mk3: kilka tysięcy złotych, ścierać z niego lakier -> Bezcenne :)

>>mk3 abd by Dam88 <<
Avatar użytkownika
Dam88
VIP
 
Posty: 631
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 16:43
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez mike102 » 14 lip 2008, o 23:55

tempo nakladasz w dwoch etapach:
najpierw rozsmarowujesz paste na kawalku powierzchni, chwilke czekasz i gdy pasta delikatnie przyschnie to druga sciereczka scierasz - oczywiscie ruchy koliste przy nakladaniu i scieraniu ;)
jesli szmatka nie zabarwi sie na kolor lakieru to nie ma sensu polerowac.
Avatar użytkownika
mike102
Badacz tematu
 
Posty: 284
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 16:40
Lokalizacja: WR

Postprzez nitroo » 15 lip 2008, o 06:56

mike102 napisał(a):tempo nakladasz w dwoch etapach:
najpierw rozsmarowujesz paste na kawalku powierzchni, chwilke czekasz i gdy pasta delikatnie przyschnie to druga sciereczka scierasz - oczywiscie ruchy koliste przy nakladaniu i scieraniu ;)
jesli szmatka nie zabarwi sie na kolor lakieru to nie ma sensu polerowac.


Czyli ma sie zabarwic, zeby wszystko bylo ok?

a jaki inne pasty, oprocz TEMPO, polecasz?
nitroo
 

Postprzez mike102 » 15 lip 2008, o 10:57

tzn. chodzi mi o to, ze jesli sciereczka delikatnie nawet zabarwi sie na kolor lakieru to mozna przejechac cale auto, wtedy widac ze sciereczka sciera warstwe lakieru ktora zmatowiala i go ozywi.
Jesli sciereczka jest nie zabarwiona na kolor lakieru, wtedy nie potrzeba pastowac calego samochodu - lakier jest w porzadku ;)

Innych past nie uzywalem. Szczerze, to miesiac po kupnie samochodu (09.2007) dalem go na polerke, mimo iz lakier byl w nienagannym stanie. Lakier sie ozywil, wyglada swietnie. Nawet po ponad pol roku nic nie robilem z karoseria - jedynie na myjce nakladaja mi wosk po myciu.
Avatar użytkownika
mike102
Badacz tematu
 
Posty: 284
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 16:40
Lokalizacja: WR

Postprzez gajdzik » 16 lip 2008, o 16:16

ja stosuję coś takiego i jestem bardzo zadowolony:
http://moto.allegro.pl/item393990098_tu ... eflon.html
Avatar użytkownika
gajdzik
VIP
 
Posty: 1464
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 12:46
Lokalizacja: Łask

Postprzez Tycha » 16 lip 2008, o 23:28

Jak kupilem samochod to od razu mu zafundowalem polerke pasta tempo! Lakier jak by golfik z salonu wyjechał ;-) Teraz raz na 2 miechy nakladam wosk koloryzujacy i lakier jest bardzo ladny! Żadnych rys zadrapań i tym podobnych... :-P
Avatar użytkownika
Tycha
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sty 2008, o 17:17
Lokalizacja: Ostrów Maz

Postprzez Leito » 17 lip 2008, o 13:14

Ja osobiście mogę Wam polecić ten oto balsam: http://moto.allegro.pl/item397643502_car_balsam.html. Po natarciu widać efekt :-) Pozdrawiam
Leito
Members
 
Posty: 1528
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 19:40
Lokalizacja: Janówko k. Brodnicy
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości