Tylna wycieraczka

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Tylna wycieraczka

Postprzez Rzeczkos » 11 sie 2014, o 17:31

Witam.

Zastanawiam się nad usunięciem tylnej wycieraczki a raczej nad tym jak to zrobić, czy zaspawać otwór i na zawsze pożegnać się z wycieraczką czy kupić jakąś zaślepkę. Bardziej skłaniam się ku temu drugiemu pomysłowi, wiem że zaspawanie i zaszpachlowanie otworu z pewnością wyglądałoby dużo lepiej i nie mam co do tego żadnych wątpliwości, ale dla mnie samochód musi być również praktyczny bo jeżdżę nim codziennie i niekiedy wycieraczka może się przydać. Proszę o opinię na ten temat.

Druga sprawa to gdzie mogę dostać taką zaślepkę? Na allegro nie mogę znaleźć, ale może po prostu nie wiem co wpisać. Podrzućcie jakieś linki jeśli ktoś znajdzie.

I jeszcze jedno pytanko. Zamierzam przykleić kilka naklejek na tylnej szybie i tu pytanie do osób które mają już oklejoną tylną szybę. Czy idzie używać wycieraczki? Nie zrywa naklejek?
Avatar użytkownika
Rzeczkos
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:58
Lokalizacja: Ciechanów

Tylna wycieraczka

 

Postprzez Gesiu_15 » 11 sie 2014, o 17:39

Rzeczkos napisał(a):Zastanawiam się nad usunięciem tylnej wycieraczki a raczej nad tym jak to zrobić, czy zaspawać otwór i na zawsze pożegnać się z wycieraczką czy kupić jakąś zaślepkę. Bardziej skłaniam się ku temu drugiemu pomysłowi, wiem że zaspawanie i zaszpachlowanie otworu z pewnością wyglądałoby dużo lepiej i nie mam co do tego żadnych wątpliwości, ale dla mnie samochód musi być również praktyczny bo jeżdżę nim codziennie i niekiedy wycieraczka może się przydać. Proszę o opinię na ten temat.


Najlepiej jest zaspawać otwór po wycieraczce i wtedy jest profi robota , nie ma śladu . Prostszy sposób to zaślepka , kolega ma taką zaślepkę i tragedii nie ma :)

Rzeczkos napisał(a):Druga sprawa to gdzie mogę dostać taką zaślepkę? Na allegro nie mogę znaleźć, ale może po prostu nie wiem co wpisać. Podrzućcie jakieś linki jeśli ktoś znajdzie.


Łap linka , tutaj możesz kupić taką zaślepkę ;-)

http://allegro.pl/zaslepka-tylnej-wycie ... 08396.html
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez palio » 11 sie 2014, o 21:02

Polecam sam taka mam ;-)
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez prezesik » 12 sie 2014, o 08:04

Pamiętaj, że jak dużo jeździsz to tylną szybę będziesz miał nieźle zafajdaną, a wtedy wycieraczka się przydaje.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez golf 1.4 » 12 sie 2014, o 22:18

Zaślepiaj ten otwór, ja nie używam wycieraczki bo silniczek padł ale jakoś nie płaczę z tego powodu i wcale szyba się tak nie brudzi no chyba ze się jeździ po polnych drogach... ale ja jezdze dzień w dzień spore trasy i nie narzekam że szyba się brudzi, a gdy się zabrudzi to autko się myje a nie jezdzi brudnym...
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Rzeczkos » 13 sie 2014, o 22:24

Decyzja zapadła. Najpierw postanowiłem ze zaspawam i zaszpachluje otwór i już wpakowałem zakupioną klapę do auta i pojechałem do znajomego, który miał mi z tym pomóc, ale on stwierdził, że szpachla może z czasem popękać od trzaskania klapą. No i jednak kupię tą zaślepkę, ale myślę żeby ją pomalować w kolor nadwozia.
Avatar użytkownika
Rzeczkos
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:58
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez Gesiu_15 » 13 sie 2014, o 22:25

Rzeczkos napisał(a): No i jednak kupię tą zaślepkę, ale myślę żeby ją pomalować w kolor nadwozia.


lub w czarny mat i będzie dobrze :ok:
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Rzeczkos » 13 sie 2014, o 22:30

lub w czarny mat i będzie dobrze :ok:

Spray czarny mat nawet mam na stanie, ale lakier też jest bo klapa i tak do malowania ;-)
Avatar użytkownika
Rzeczkos
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:58
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez Gesiu_15 » 13 sie 2014, o 22:35

Rzeczkos napisał(a):
lub w czarny mat i będzie dobrze :ok:

Spray czarny mat nawet mam na stanie, ale lakier też jest bo klapa i tak do malowania ;-)


to jeszcze lepiej ;-) powodzenia w pracach :-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Rzeczkos » 15 sie 2014, o 21:30

Pytanko do osób które posiadają taką zaślepkę, jaką ma dokładnie średnice ta zaślepka i z jakiej grubości blachy jest zrobiona? Bo postanowiłem sam zrobić taką zaślepkę.
Avatar użytkownika
Rzeczkos
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:58
Lokalizacja: Ciechanów


- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości