Przystosowanie lamp ANGEL EYES BLACK do ruchu prawostronnego

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Przystosowanie lamp ANGEL EYES BLACK do ruchu prawostronnego

Postprzez netka22 » 10 gru 2012, o 13:26

Witam

Potrzebuje pomocy w temacie przystosowania jednej lampy którą posiadam na ruch lewostronny (lampa od strony pasażera) Jest ona firmy SONAR.

Słyszałam o kilku możliwych opcjach:

1. rozkręcenie lampy i przekręcenie soczewki (niestety nie wiem jak to się robi a dowiedziałam się tego od sprzedawcy z allegro ze tak można zrobić tylko mówił ze nie wie czy ta praca jest warta zachodu) Lecz zapytam, czy ktoś potrafi??

2.W niektórych lampach istnieje ponoć jakiś przełącznik manualny z lamp lewostronnych na prawostronne i na odwrót ale czy w SONARACH takie coś jest?

3.Istnieją również naklejki np jak jedzie się do Anglii to na promach można zakupić naklejki na reflektor które powodują ze nie będę razić kierowców w ruchu lewostronnym i być może jest coś takiego i dla Anglików jak jadą do europy?
To by była najprostsza opcja ale mam dwie niewiadome.
-Gdzie zakupie takie naklejki??
-Czy z takimi naklejkami przejdę przegląd?
Avatar użytkownika
netka22
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 23:17
Lokalizacja: kraków

Przystosowanie lamp ANGEL EYES BLACK do ruchu prawostronnego

 

Postprzez danny.tcz » 10 gru 2012, o 16:58

http://www.ebay.pl/itm/HEADLAMP-BEAM-AD ... 0377716362
http://www.autobulbsdirect.co.uk/Headla ... iving.html
co do przelacznikowtonie wiem a do soczewki musialbys rozkleic lampe i sam ocenic czy mozna przelozyc i czy warto
to nie jest zwykłe 1,4 zawsze to powtarzałem :P
Avatar użytkownika
danny.tcz
Gaduła
 
Posty: 406
Dołączył(a): 5 lut 2010, o 17:05
Lokalizacja: gtc

Postprzez bioly21 » 13 gru 2012, o 15:52

nie wiem czy jest sens się w to bawić , lepiej kupić lampy od anglika i przełożyć całe , h1+h1 kiedys kupiłem angliki za przysłowiową flaszke :)
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez k0nr4d » 20 gru 2012, o 22:31

Jakie to są Sonary, takie jak ja mam? One niby są do ruchu lewostronnego, ale przesłona w soczewce jest do ruchu prawostronnego z odcięciem światła, które wygląda tak:


____/ ____/
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Radi » 23 gru 2012, o 20:30

1.Jeśli jest soczewka to trzeba by ją rozebrać i przerobić przesłone żeby była wycięta w drugą strone

2.moze jakieś modele aut miały taki bajer zle zapewniam Cie że tani chiński sonar tego nie posiada

3. są takie naklejki ale żeby je nakleić to musisz wiedzieć gdzie. Takie miejsce jest zaznaczone poprzez ryfej na szkle orginalnej lampy, sonar ma gładkie szkło więc nic nie wymyślisz zreszta naklejki takiej nie stosuje sie na soczewce
moim zdaniem szkoda zachodu żeby to jeszcze były projektory helli to można by sie pobawić. Osobiście widziałem sonara od środka chińszczyzna taka że aż sie rzygać chciało
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez netka22 » 24 gru 2012, o 14:48

W Sonarach taka opcja jest :) Przełożyłam 2 dni temu przesłonę w soczewce i wystarczy kilka minut poświęcić. Ale nie miałam czasu napisać tutaj o tym.
"tanie chińskie"- wiesz, nie każdy ma kasę na projektory zwłaszcza kiedy nie pracuje, tylko się uczy. Z resztą nie każdy ma ten sam gust, wolę swoje Tanie Chińskie Badziewne Sonary i nie będę ich zmieniać. Takie komentarze raczej w niczym nie pomagają i są zbędne. :)
Avatar użytkownika
netka22
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 23:17
Lokalizacja: kraków

Postprzez Radi » 25 gru 2012, o 01:44

Nie obchodzi mnie kto ile ma kasy, mialem okazję widzieć taka lampę od srodka jak jest zrobiona, marnej jakości odlewy z diodkami przymocowanymi klejem na ciepło jak w tanich zabawkach. Może jestem pedantyczny ale nie lubię tandety i osobiście wolałbym zwykłe H1+H1 niż te sonary
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez netka22 » 25 gru 2012, o 23:43

Radi mk3 napisał(a):Nie obchodzi mnie kto ile ma kasy, mialem okazję widzieć taka lampę od srodka jak jest zrobiona, marnej jakości odlewy z diodkami przymocowanymi klejem na ciepło jak w tanich zabawkach. Może jestem pedantyczny ale nie lubię tandety i osobiście wolałbym zwykłe H1+H1 niż te sonary


Okej, ale ja pytałam nie o opinię o lampie, tylko o rozwiązanie problemu. I też nie obchodzi mnie to, co o niej myślisz. Jak wpadniesz na przysłowiowego dzika to lampa rozbita i jej środek znaczenia nie ma. Dziękuję, dobranoc. ;)
Avatar użytkownika
netka22
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 23:17
Lokalizacja: kraków


- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron