przednie zagłówki

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

przednie zagłówki

Postprzez pica » 17 mar 2008, o 13:28

chcę założyć pokrowce , ale przednie zagłówki nie pozwalają mi na to. przy nich nie ma żadnego przycisku blokady i nie mogę ich ściągnąć - proszę o radę . golf 3 1995 silnik 1.4 :zdziwko: [glow=darkred][/glow]
pica
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 mar 2008, o 13:19
Lokalizacja: inowrocław

przednie zagłówki

 

Postprzez Zico63 » 17 mar 2008, o 17:19

Na załączonym pliku są pokazane zawleczki blokujące zagłówki. Jeśli ich nie ma (ktoś wyjął) to ciąg je do góry i wyjdą!
Znalazłem też informację, że niektóre modele w miejscu zawleczek mają takie przyciski,które w momencie wyjmowania należy wcisnąć. Czyli rozwiązań tego jest wiele!
Ostatnio edytowano 28 mar 2008, o 10:22 przez Zico63, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez lexodes » 28 kwi 2008, o 18:47

Zico63 napisał(a):Na załączonym pliku są pokazane zawleczki blokujące zagłówki. Jeśli ich nie ma (ktoś wyjął) to ciąg je do góry i wyjdą!
Znalazłem też informację, że niektóre modele w miejscu zawleczek mają takie przyciski,które w momencie wyjmowania należy wcisnąć. Czyli rozwiązań tego jest wiele!


mam ten sam problem.... to że zawleczki blokują zagłówki jest oczywiste, tylko jak zrobić żeby je jakoś odblokować...ps. brak załączonego pliku...
lexodes
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 kwi 2008, o 18:36
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Zico63 » 2 maja 2008, o 00:25

Plik był, ale gdzieś się podział (jak widać: "Ostatnio zmieniony przez Adi 2008-03-28, 09:22, w całości zmieniany 1 raz"). Jesli zabezpieczenia są w formie zawleczki - należy je wyjąć w kierunku od pręta zagłówka, jeśli są to takie czarne przyciski - to trzeba je wcisnąć każdy w kierunku pręta zagłówka. A jeśli ich nie ma to, jak napisałem, ciągnąć do góry, bądź też może jest to popsuta wersja z przyciskami i należy wykonać jakieś widełki z blachy i próbować odblokować wewnętrzny zatrzask. Ja osobiście z przodu mam zawleczki a z tyłu przyciski (i bez kłopotów).

Obejrzałem jeszcze jedną wersję, może to ta co u Kolegów i wiem: dwoma małymi śrubokrętami równocześnie naciskając oba końce sprężyniki - wypchać je do tyłu (czyli w kierunku szyby pasażera)!
Ostatnio edytowano 2 maja 2008, o 17:01 przez Zico63, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Dam88 » 2 maja 2008, o 10:03

Mi zaglowkisame wychodza z fotela wystarczy mocniej pociagnac do gory... ale chyba mam cos nie tak bo od pasazera to sie nie da podniesc zaglowna bo odrazu sam opada ;/
Papier ścierny: kilka złotych, Golf mk3: kilka tysięcy złotych, ścierać z niego lakier -> Bezcenne :)

>>mk3 abd by Dam88 <<
Avatar użytkownika
Dam88
VIP
 
Posty: 631
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 16:43
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez Zico63 » 11 maja 2008, o 16:45

Witam! Wracając do tematu wyjmowania zagłówków, kolega o którym pisałem znalazł w swoim samochodzie (przy gruntownym czyszczeniu) takie dwie plastykowe kształtki. Prawdopodobnie służą one do odbezpieczania jednej z wersji zagłówków. Czymś takim naciska się te ukryte sprężynki. Rozmiar jest oryginalny - 1:1


Obrazek
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.


- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości