POlerowanie samochodu

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

POlerowanie samochodu

Postprzez kucik1989 » 28 sie 2008, o 23:52

Witam mam pytanie co do polerowania gdyz chcialbym kupic sobie polerke ale nie wiem wogole nic na temat polerowania. Jakiej pasty uzycz jak ten proces woogole wyglada :P
czy ktos mogł by mi napisac co mam robic bbo slyszalem ze bardzo latwo mozna przepalic lakier co mam zrobic aby tak sie nie stalo mam bedzo zniszczony lakier duzo drobnych rysek

chce kupic ta polerke http://allegro.pl/show_item.php?item=42 ... s%C5%82any.


prosze napiszcie mi jakiej pasty mam urzyc czy czegos innego i jak to polerowanie ma wygladac :)
Kucik89
Avatar użytkownika
kucik1989
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 29 cze 2008, o 00:04
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

POlerowanie samochodu

 

Postprzez Adi » 29 sie 2008, o 00:00

kucik1989, w tej aukcji co podałes to juz masz napisane jakie srodki bo daja je gratic ;)
Adi
 

Postprzez Cysiu_NS » 29 sie 2008, o 00:01

ta maszyna nadaje sie ale do nakladania wosku na samochod albo do przepolerowania tempem ktory jest woskiem praktycznie polerka polega na przejechaniu lakieru papierem sciernym potem polerka maszynowo z pasta dajmy na to g3 po tej operacji naklada sie wosk i tez go poleruje itez musi byc dobrej firmy
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez kucik1989 » 29 sie 2008, o 00:26

Wiec co mam przejechac auto papierem ?? jakim i jak to ma wygladac prosze mi dokladniej napisac
Kucik89
Avatar użytkownika
kucik1989
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 29 cze 2008, o 00:04
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Postprzez Cysiu_NS » 29 sie 2008, o 01:18

papierem 2000 na mokro uwazajac zeby nie przesadzic nadajesz wtedy lakierowi rownosci potym zabiegu trzeba polerowac mechanicznie gabka i mleczkiem np g3, goldcar, lub innym dobrym do nowych powlok najlepiej podjechac do sklepu z lakierami i zapytac co maja obroty do 2000tys od okolo 1400 odrazu zaznaczam ze g3 to doscyc mocna pasta i trzeba wszystko umiejetnie robic to samo dotyczy polerowania papierem po takiej polerce lakier ozywi sie na dlugi czas, niektorzy mowia ze lepiej jest kupic paste tempo i objechac tym auto prawda jest taka ze tempo to nablyszczacz robi efekt krotkotrwaly i nie taki zadawalajacy.
pozdrawiam
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez duzy_przemo » 29 sie 2008, o 22:55

Tą polerką z linku to sobie można jajka wypolerować :lol:
Tak samo jak tymi pseudo woskami co tam dodaje.
Po 1:
Konstrukcja narzędzia uniemożliwia jego pełną kontrolę podczas pracy.
Po 2:
Niewymienna tarcza, jedyne dostępne akcesoria do tego narzędzia to futra i to kiepskiej jakości.
Po 3.
Niska moc narzędzia brak regulacji obrotów.

Jeśli nie masz za dużo kasy lepiej kup coś takiego
http://allegro.pl/item423772492_polerka ... zedaz.html
do tego tą gąbkę
http://allegro.pl/item427468720_gabka_p ... czowa.html

Polerowanie lakieru jest bardziej skomplikowane niż wam się wydaje.


Do odświeżenia lakieru G3 jest za ostra, polecam Aut-GLYM lub 3M. Matowanie 2000 jest nie potrzebne

Samochód do polerki musi być czysty.
Polerujemy zawsze na "mokro" zarówno gąbka jak i elementy muszą być wilgotne. Zabezpiecza to przed przegrzaniem lakieru.
Uważamy na rantach i przetłoczeniach tak by nie przetrzeć lakieru.
Zaczynamy na niskich obrotach kończymy na 2500obr/min.
Ruchy polerką powinny być równe i wykonywane na tzw zakładkę, eliminuje to problem powstawania tzw hologramów.

Jak mi się coś przypomni to dopiszę
Polerowanie lakieru, akcesoria polerskie - Szczecin i okolice kontakt PW

Mój Mk3
moj-golf/mk3-duzy-przemo-t9718.html

No one expected the Spanish inquisition Monty Python and the Holy Grail
Avatar użytkownika
duzy_przemo
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 29 sie 2008, o 21:53
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez kucik1989 » 30 sie 2008, o 12:14

Wielkie dzieki ;)))
Kucik89
Avatar użytkownika
kucik1989
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 29 cze 2008, o 00:04
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Postprzez dziabi3 » 30 sie 2008, o 14:45

Cysiu_NS



papier 2000 lub 1500 to sie równa zacieki i skórkę pomarańczy ale po lakierowaniu

a jak kolega ma oryginał lakier lub ładny robiony to tylko pasta polerska średnia lub miałka i szmatka miękka i pasta typu komandat czy jakoś tak do ręcznego polerowania

bo jak kolego co pisał temat zajedzie tam z kątówką i gąbką to wedrze dziurę

zwłaszcza na oryginalnym lakierze który jest cieki jak włos

a i na to jak piszesz wosk
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez duzy_przemo » 31 sie 2008, o 21:41

dziabi3 napisał(a):Cysiu_NS



papier 2000 lub 1500 to sie równa zacieki i skórkę pomarańczy ale po lakierowaniu

a jak kolega ma oryginał lakier lub ładny robiony to tylko pasta polerska średnia lub miałka i szmatka miękka i pasta typu komandat czy jakoś tak do ręcznego polerowania

bo jak kolego co pisał temat zajedzie tam z kątówką i gąbką to wedrze dziurę
k


Mistrzu :arrow:
Po 1 to nie jest kątówka tylko normalna polerka z reg obrotów (mak przy polerce 2500) .
Po 2 Gąbka jest jak najbardziej dobrana , średnio twarda do past lekko ściernych.
Po 3 Papier ścierny w wysokich gradacjach używa się również na spłowiały lakier.
Po 4 Zacieki wtrącenia "wycina" się papierami niższej gradacji niż 1500-2000.
Po 5 Lekka skórka pomarańczy to normalny efekt po lakierowaniu nawet w fabryce. Pozostawienie jej powoduje że lakier bardziej podkreśla kolor bazowy, oraz mniej widoczne są mikrorysy.
Po 6 Komendant to relikt minionej epoki, słaby efekt dużo pracy
Polerowanie lakieru, akcesoria polerskie - Szczecin i okolice kontakt PW

Mój Mk3
moj-golf/mk3-duzy-przemo-t9718.html

No one expected the Spanish inquisition Monty Python and the Holy Grail
Avatar użytkownika
duzy_przemo
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 29 sie 2008, o 21:53
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez DrSzpila » 1 wrz 2008, o 15:38

duzy_przemo, Skad wiesz, że jest za ostra?? ja Fareclą G3 2 razy polerowałem swokego golfa i jest jak nowy, potem po tym trzeba dac mleczko G10 i miekka gąbka, a na koniec Glaze i Wax Top juz ręcznie i efekt wytrzyma na długo. A papier ścierny nie potrzebny jeżeli nie ma potrzeby usuwania głębokich rys, wystarczy farecla. Nawet mi nie mow, ze nie mam racji bo w wakacje pracowałem u lakiernika.
DrSzpila
Members
 
Posty: 593
Dołączył(a): 24 lut 2008, o 16:44
Lokalizacja: Katowice / Siedlce

Postprzez duzy_przemo » 1 wrz 2008, o 18:25

Drpiorko napisał(a):duzy_przemo, Skad wiesz, że jest za ostra?? ja Fareclą G3 2 razy polerowałem swokego golfa i jest jak nowy, potem po tym trzeba dac mleczko G10 i miekka gąbka, a na koniec Glaze i Wax Top juz ręcznie i efekt wytrzyma na długo.


Skąd wiem bo 6 lat pracuje w branży lakierniczej i testowałem wszystkie liczące się materiały polerskie. Znam większość liczących się serwisów blacharsko lakierniczych w Polsce. Z wieloma z nich współpracuje firma w której pracuje.
Zachęcam do lektury
http://www.farecla.pl/au_g3_regular_grade.php

Dla mnie ona jest za ostra, do zwykłego odświeżania powłoki, do tego celu zostały stworzone politury nabłyszczające.

Drpiorko napisał(a):b]duzy_przemo[/b], A papier ścierny nie potrzebny jeżeli nie ma potrzeby usuwania głębokich rys, wystarczy farecla. Nawet mi nie mow, ze nie mam racji bo w wakacje pracowałem u lakiernika.


No całe 2 lub 3 miesiące doświadczenia. Stary jesteś bogiem :lol:
Poznałeś jedną z wielu technologi polerowania i to wszystko.
Ale zgadzam się z tobą że na G3 da się wypolerować auto, tylko wymaga to znacznie większego nakładu pracy niż innymi materiałami. A efekt jak dla mnie jest średnio zadowalający.
Polerowanie lakieru, akcesoria polerskie - Szczecin i okolice kontakt PW

Mój Mk3
moj-golf/mk3-duzy-przemo-t9718.html

No one expected the Spanish inquisition Monty Python and the Holy Grail
Avatar użytkownika
duzy_przemo
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 29 sie 2008, o 21:53
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez DrSzpila » 1 wrz 2008, o 18:52

duzy_przemo napisał(a):A efekt jak dla mnie jest średnio zadowalający.
No masz rację i kłaniam głowę, a czemu średni?
DrSzpila
Members
 
Posty: 593
Dołączył(a): 24 lut 2008, o 16:44
Lokalizacja: Katowice / Siedlce


- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości