Podświetlane tarcze i wskazówki.

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Postprzez piterk » 3 lis 2012, o 22:14

Licznik jeszcze nie rozebrany czekam na kilka elementów do pełnego podświetlenia. Wskazówki mam kupione od czegoś innego nie pamiętam nawet od czego. Są przezroczyste i pod nie dam coś w tym stylu
Obrazek

O negatywie jak najbardziej pamiętam. Tylko myślę nad tym jak dokładnie uzyskać taki efekt żęby tło było białe cyfry czarne ;D
Mniej więcej w takim stylu będe chciał utrzymać swoje zegary
Obrazek
Mój skromny Green MK III
Avatar użytkownika
piterk
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 12 sty 2011, o 14:26
Lokalizacja: Augustów/Topiłówka

 

Postprzez variant yacht » 3 lis 2012, o 22:43

piterk napisał(a):variant yacht, spokojna głowa. Tarcze które będę montował są tak wykonane żeby przy nie dużej ilości światła w miarę intensywnie świeciły w odpowiednim kolorze. A co do tego plastiku który jest pod tarczami bo podejrzewam że o to Ci chodzi nic nie stoi na przeszkodzie go usunąć i dać kilka diod smd o szeroki kącie świecenia,
niestety, rownomiernie tego nie podswietlisz ledami , wymagaloby to rozprowadzenia swiatla swiatlowodem lub oswietlenie z odleglosci wiekszej niz pozwala na to konstrukcja licznika, wskazówki i owszem oswietlisz tą konstrukcja ze zdjecia ale tarcze , testowalem ten patent z ledami pod tarczami i dlatego w koncu zalozylem indiglo....aczkolwiek zycze oczywiscie powodzenia, moze tobie sie uda :-D
zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY moj-golf/usa-variant-yachtowy-story-t41787.html
variant yacht
Badacz tematu
 
Posty: 220
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:02
Lokalizacja: warszawa/jozefow

Postprzez piterk » 3 lis 2012, o 22:48

variant yacht, jestem dobrej myśli. tak z ciekawości spytam jakie diody stosowałeś ?? jak się nie uda będę kombinował. Parę pomysł na alternatywne podświetlenie po głowie chodzi ale liczę że z diodami się uda.
Mój skromny Green MK III
Avatar użytkownika
piterk
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 12 sty 2011, o 14:26
Lokalizacja: Augustów/Topiłówka

Postprzez BartheZz_3 » 3 lis 2012, o 23:48

Jesli sie nie uda zawsze mozesz zrobic tak jak krystek:
Obrazek
Link do jego tematu:
http://www.golf3.pl/topics2/krystekl-gt ... torder=asc
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez variant yacht » 4 lis 2012, o 11:44

piterk napisał(a):variant yacht, jestem dobrej myśli. tak z ciekawości spytam jakie diody stosowałeś ?? jak się nie uda będę kombinował. Parę pomysł na alternatywne podświetlenie po głowie chodzi ale liczę że z diodami się uda.
ledy z szrokim kątem swiecenia, problemem jest to ,ze zawsze silniej swiecil punkt centralny diody, nie da sie tego wyeliminowac przy 1,5cm odleglosci od tarczy ale oczywiscie tobie moze sie przeciez udac, daj fotkę jak wyszlo:)
Ostatnio edytowano 4 lis 2012, o 21:41 przez variant yacht, łącznie edytowano 1 raz
zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY moj-golf/usa-variant-yachtowy-story-t41787.html
variant yacht
Badacz tematu
 
Posty: 220
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:02
Lokalizacja: warszawa/jozefow

Postprzez piterk » 4 lis 2012, o 12:36

Na pewno przedstawię efekty mojej pracy :) jak nie spróbuje to się nie przekonam :)

BartheZz_3, dzięki za fotkę ale mam nadzieję że nie będę musiał robić w taki sposób. I się uda to co sam zaplanowałem.
Mój skromny Green MK III
Avatar użytkownika
piterk
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 12 sty 2011, o 14:26
Lokalizacja: Augustów/Topiłówka

Postprzez palio » 4 lis 2012, o 12:44

Jestem ciekaw końcowego efektu. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że efekt końcowy będzie powalający. Powodzenia i czekam z niecierpliwością na zakończenie projektu.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez piterk » 4 lis 2012, o 12:50

Poczekać na efekt końcowy niestety trochę trzeba będzie. Dopiero w środku tygodnia będę miał większość potrzebnych rzeczy ale na następny weekend potrzebny mi golf a nie mam zapasowych zegarów żeby wsadzić na czas modyfikacji swoich :/
Mój skromny Green MK III
Avatar użytkownika
piterk
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 12 sty 2011, o 14:26
Lokalizacja: Augustów/Topiłówka

Postprzez BartheZz_3 » 5 lis 2012, o 08:54

A po co ci zegary :lol:
Po dzwieku silnika zmieniasz biegi i tyle :lol:
A predkosc wg nawigacji ;-)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez kimz » 5 lis 2012, o 21:25

Ja bym dał od góry UV i wtedy masz równomiernie podświetlone :cwaniak:
Avatar użytkownika
kimz
Gaduła
 
Posty: 438
Dołączył(a): 8 mar 2012, o 17:20
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Postprzez BartheZz_3 » 5 lis 2012, o 21:46

kimz napisał(a):Ja bym dał od góry UV i wtedy masz równomiernie podświetlone :cwaniak:

kimz, nie chodzi o to co TY bys dal tylko jak zrobic zeby kolega mial tak jak se wymyslil ;-) bo ja tez na tym skorzystam rotfl :lol:
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez piterk » 5 lis 2012, o 21:46

BartheZz_3, wiesz dla mnie to w sumie nie potrzebne. Obrotomierz do zmiany biegów ?? :) bez przesady ie jeżdżę swoim golfem od wczoraj :) Prędkościomierz z nawigacji dobry pomysł :)
Bardziej mnie zastanawia co na to by powiedzieli mundurowi przy kontroli :)

kimz, widziałeś jak świecą zegary podświetlone od spodu a jak przed UV od góry ?? bo dla mnie różnica ogromna. I jak coś robić to konkretnie.
Mój skromny Green MK III
Avatar użytkownika
piterk
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 12 sty 2011, o 14:26
Lokalizacja: Augustów/Topiłówka

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości