Malowanie zderzaka

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Malowanie zderzaka

Postprzez Opik » 12 wrz 2012, o 00:57

Słuchajcie, jest szansa jakiegoś sensownego pomalowania tylko fragmentu zderzaka? Mam pod prawą przednią lampą kilkanaście takich upierdliwych odprysków, lakieru powinno mi zostać, dobrany jest idealnie teraz, więc mógłbym go wykorzystać. Można by pomalować tylko ten fragment? Nie chcę całego malować bo to mija się z celem.
Papier, podkład i farba czy wystarczy zmatowić lakier?
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Malowanie zderzaka

 

Re: Malowanie zderzaka

Postprzez BuliQ » 12 wrz 2012, o 01:06

Opik napisał(a):Słuchajcie, jest szansa jakiegoś sensownego pomalowania tylko fragmentu zderzaka? Mam pod prawą przednią lampą kilkanaście takich upierdliwych odprysków, lakieru powinno mi zostać, dobrany jest idealnie teraz, więc mógłbym go wykorzystać. Można by pomalować tylko ten fragment? Nie chcę całego malować bo to mija się z celem.
Papier, podkład i farba czy wystarczy zmatowić lakier?



Z tego co wyniosłem z warsztatu to musiałbyś malowac na zapyłke i później polerka mechaniczna.. Jeśli da rade to zmatować i będzie to gładkie to można od razu baze i na to klar
BuliQ
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: Rzepin

Postprzez paxstor » 12 wrz 2012, o 10:38

Opik, zrób tak zmatuj to, jak będziesz miał głębokie odpryski to albo szoruj dalej aby wyrównać albo wypełnij lakierem zaprawkowym, inaczej i tak będzie widać, a potem ścieniować bazą i klarem, na koniec papier 2500wodny- 3000wodny i polerka na maszynce najlepiej ;-)
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez witboy » 12 wrz 2012, o 12:34

jak by nie zrobil bedzie widac wioske jak cie nie stac na pomalowanie calego zderzaka to nie rob nic wioski nie zrobisz chociaz.. chcesz malowac to zrob to porzadnie caly aby mialo to rece i nogi ale u normalnego lakiernika a nie w stodole co zrobi skorke pomaranczowa tylko
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kimz » 12 wrz 2012, o 14:40

witboy napisał(a):jak by nie zrobil bedzie widac wioske jak cie nie stac na pomalowanie calego zderzaka to nie rob nic wioski nie zrobisz chociaz.. chcesz malowac to zrob to porzadnie caly aby mialo to rece i nogi ale u normalnego lakiernika a nie w stodole co zrobi skorke pomaranczowa tylko

Niezgodze sie z Tobą... wielokrotnie malowałem z ojcem auta i jak malowaliśmy np: pół elementu to po polerce zazwyczaj nie było widać różnicy co prawda nie robiliśmy tego w 'stodole' ale mój ojciec jest blacharzem-mechanikiem i nie potrzeba tu 'normalnego lakiernika' tylko kogoś z pojęciem i dobrze dobranej farby....
Avatar użytkownika
kimz
Gaduła
 
Posty: 438
Dołączył(a): 8 mar 2012, o 17:20
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Postprzez Opik » 12 wrz 2012, o 15:01

witboy napisał(a):jak by nie zrobil bedzie widac wioske jak cie nie stac na pomalowanie calego zderzaka to nie rob nic wioski nie zrobisz chociaz.. chcesz malowac to zrob to porzadnie caly aby mialo to rece i nogi ale u normalnego lakiernika a nie w stodole co zrobi skorke pomaranczowa tylko



Ja nie onanizuje sie przed swoim samochodem zebym musial miec wszystko idealnie a pozniej nim nie jezdzic zeby sie ryska nie zrobila. Dlatego z powodu kilku odpryskow nie zamierzam malowac calego zderzaka jezeli nie mozna tylko fragmentu
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Grzesiek2507 » 12 wrz 2012, o 15:12

no ja tez znam lakiernika, ktory nie bedzie malowal calego elementu, tylko zrobi to co trzeba pomalowac, a reszte ogarnie tak, ze jest profi i nie do zauwazenia.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez Radekb351 » 12 wrz 2012, o 21:09

Jeżeli masz kolor baza + bezbarwny to najlepiej :
-przeszlifować miejsca po odpryskach do równej powierzchni.
-podkład do plastiku
-podkład wypełniający
-przeszlifować podkład papierem p320, p800 na wodę.
- zmatować cały zderzak papierem p1000 uważając żeby nie przetrzeć bezbarwnego do bazy.
-malujemy baza miejsce naprawy, a cały zderzak bezbarwnym.

koszt bezbarwnego 24zł (np. novol) 0,3L
baza 22zł (np. DEBEER) 0,1L
podkład + papier ok 40 zł
chęci bezcenne :D
v
Avatar użytkownika
Radekb351
Gaduła
 
Posty: 720
Dołączył(a): 12 lut 2011, o 22:53
Lokalizacja: STW

Postprzez witboy » 13 wrz 2012, o 00:45

chlopaki tylko trzeba zauwazyc ze lakiernik a Lakiernik to 2 rozne osoby bo widzialem juz cieniowania ktore na 1 rzut oka wygladaja pieknie a potem przejscia cudne ... ja np po ostatnich przezyciach z lakiernikami ktorzy nawet piecowo komorowo malowali to nic dobrego ostatnio nie moge powiedziec ciezko trafic na takiego co sie przylozy bo albo ma sie farta albo doslownie trzeba siedziec nad glowa by wszystko bylo zrobione jak nalezy...

ja nie stoje nad autem i nie pucuje bo uzywam go na codzien i nie robie rocznie 10 tys tylko sporo wiecej... ale ja lubie aby wszystko bylo dobrze zrobione

co do samego malowania obtarki wiem ze sa tzw quick detalisci ktorzy robia np cieniowania blotnikow czy wyciagaja wgniotki albo szyby poleruja tylko wszystko sie rozchodzi o jakosc wykonania i o trwalosc zabiegu
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 13 wrz 2012, o 01:34

zrobię jutro zdjęcie, o co się rozchodzi, bo chyba za dużo sobie wyobrażacie...

[ Dodano: 2012-09-14, 14:27 ]
Obrazek

O to się rozchodzi..
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości