Malowanie lotki i brewek

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Malowanie lotki i brewek

Postprzez FrozenFlame » 9 sie 2007, o 19:18

Siemka.
Mam takie pytanie odnośnie malowania lotki i brewek...
Mam już podkład, dopasowany lakier i lakier bezbarwny ...
Tylko teraz taka kwestia .. bo wiadomo kolejność to oczywiste jest ..
tylko jak długo trzeba czekać na schnięcie i po ile warstw dawać ... i kiedy użyć papieru do zmatowienia bo niby sie go używa po lakierowaniu ... i czy dam rade zrobić to w jeden dzień ??
FrozenFlame
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:30
Lokalizacja: Świętochłowice

Malowanie lotki i brewek

 

Postprzez rado » 11 sie 2007, o 19:28

witam!! Matowi sie lakier, gdy masz stary i chcesz na niego zalozyc nowy.Jak dobierales lakier?? komputerowo czy na podstawie nr lakieru??? gdybys rownal jakies powieznie kitem wtedy musialbys uzyc papieru dla zrownania powierzchni. Najlepiej abys zrobil to w cieply dzionek w garazu, jedek dzionek napewno Ci starczy. zycze powodzenia w malunkach ;-)
rado
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 10:15
Lokalizacja: Koszalin/Grudziadz

Postprzez FrozenFlame » 11 sie 2007, o 19:51

No wiesz lotka i brewki są białe i nowe więc wyrównywać nic nie trzeba :-) Kolor dobierałem na podstawie nr. lecz do pewności koleś sprawdził próbnikiem czy sie zgadza ... no to jak dam nowy lakier to nie musze papierem działać ?? wystarczy później bezbarwny hmm ??
FrozenFlame
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:30
Lokalizacja: Świętochłowice

Postprzez rado » 15 sie 2007, o 09:47

witam Gdybys mial stary lakier lub kit wtedy musialbys dzilac jeszcze paierami dzilac, w celu zniwelowania rys itd.pamietaj o dobrym oczyszczeniu powierzchni zozcienczalnikiem. Lakier bezbarwnym to dwie warsty na jedna po drugiej (na mokro), po wyschnieciu oprecaje powtorzyc tez dwie warstwy. Najlepiej bylo by odczekac z 24h dla lepszego efektu i przystapic do ostatniego etapu polerowania pasta najlepiej recznie. :lol: :lol:
rado
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 10:15
Lokalizacja: Koszalin/Grudziadz

Postprzez MaVeL » 30 sie 2007, o 16:15

Całe w kolor, te lepsiejsze wersje mają pod kolor całe zderzaki i w ogóle lepiej to wygląda. A co do kosztów to jest różnie. Ja takie rzeczy u znajomego mechanika robie. Bierze 200zł od elementu. Ale może po znajomości tyle bierze. Ale gdzieś w okolicach 200-300 zł będzie kosztowało od zderzaka. Tak myślę.
MaVeL
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 17:38
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez pawelo » 30 sie 2007, o 20:59

ok dzięki i pozdrawiam
pawelo
pawelo
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 30 cze 2007, o 18:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez rado » 31 sie 2007, o 19:04

Najlepiej cale w kolor, przy okazji pomaluj listwy i lusterka:) a $$ to od 150-300 za element pozdrawiam
rado
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 10:15
Lokalizacja: Koszalin/Grudziadz

Postprzez pawelo » 31 sie 2007, o 20:05

tak właśnie zrobię dzięki pozdrawiam :lol:
pawelo
pawelo
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 30 cze 2007, o 18:39
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości