Listwy GTi

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Listwy GTi

Postprzez MateuszVW » 6 maja 2013, o 21:14

Witam mam takie pytanie bo chciał bym założyc listwy boczne od GTI i niewiem czy bedo pasowały bo mam zwykłego golfa i sa te zwykłe listwy bez napisu a słyszałem ze te od gti są krutsze niz te zwykłem golf jest 3-drzwiowy doradzicie cos ?
Avatar użytkownika
MateuszVW
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 27 sty 2013, o 16:02
Lokalizacja: Zambrów

Listwy GTi

 

Postprzez pawel1990 » 6 maja 2013, o 21:40

Listwy pasują, zarówno progowe jak i te drzwiowe. Te od gti są szersze i w sumie masz rację że krótsze bo w zwykłym golfie jest mała krótka listwa na przednim błotniku nadkolu a w gti jest sierp ze zintegrowanym tym krótkim kawałkiem. Ale będą pasować. Założysz 4 sierpy, listwy na drzwi i gotowe. Aha i trzeba będzie pewnie kupić spinki i tu już musisz sobie policzyć ile i jakich ci potrzeba bo są dwa rodzaje. Dłuższe i krótsze. Ale dla pewności poczekaj niech jeszcze się ktoś wypowie. Chociaż jestem na 99% pewien że się nadadza bo przecież drzwi czy błotniki w CL, GL nie różnią się od tych w GT,GTI
-----------------------------------------------------------
Byłe MK3 1.8 GT --> moj-golf/moje-gt-t21191.html

Byłe MK3 VR6 --> moj-golf/zwykle-mk3-vr6-by-pawel1990-t34070.html

Byłe MK3 GTI --> moj-golf/zielone-gti-t54087.html

Obecny B5 kombi --> inne-samochody-z-rodziny-vag/b5-variant-by-pawel1990-t64298.html
Avatar użytkownika
pawel1990
Members
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 08:41
Lokalizacja: Sędziszów

Postprzez MateuszVW » 7 maja 2013, o 17:51

no ja mam akurat GL i chciał bym załozyc listwy od GT lub GTI a niewiem jak z tymi sierpami czy to dobry pomysł i czy warto je przyklejac bo nadkola z tyło mam zdrowe przednie w stanie srednim i niewiem czy jak założe sierpy czy bedzie okej czy bedo nadkola mi pruchniały jeszcze gorzej
Avatar użytkownika
MateuszVW
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 27 sty 2013, o 16:02
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez saszelqq » 7 maja 2013, o 18:14

Zależy jak to się zrobi. Jak po amatorsku, to ci ładnie się wilgoć i brud będzie tam zbierał i szybko pójdzie :hyhy: Ja mam w planach szerokie listwy, ponieważ chcę paski przez całość auta, ale sierpów nie będę zakładał, średnio mi się podobają :P
Avatar użytkownika
saszelqq
Members
 
Posty: 2458
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 00:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1981
Silnik: 1.1 GG
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez maximus_spi » 7 maja 2013, o 21:22

tylko ze bez sierpow same szerokie listwy z gt lub gti to bedą srednio pasowac,raz ze ta jak juz ktos wczesniej wspomnial na przednim blotniku masz zintegrowany sierp z kawalkiem listwy zachodzacym na blotnik a drugie ze tylnia listwa szeroka jest bodajze krotsza niz ta zwykla ktora zachodzi do konca tylniego blotnika......jesli sie myle to prosze mnie poprawic :-)
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strzelu » 8 maja 2013, o 06:43

jak już bawić się w listwy to najlepiej i w sierpy + nakładki na progi. Przy niższym zawiasie fajnie to wygląda od tyłu, tak szerzej :)

+ zawsze to jakaś ochrona przed kamykami. A jednak nadkole jak dostanie to po odprysku szybko ruda się pojawi. Ja mam w planach zdjęcie ori sierpów i nakładek i kilka dodatkowych warstw ochronnych typu bitgum albo coś w tę stronę. I tak tego nie widać, wilgoci nie puszcza, także myślę że jak dobrze zabezpieczysz to nic się nie stanie. Ale tutaj lepiej jak wypowie się ktoś z doświadczeniem.
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez MateuszVW » 8 maja 2013, o 10:11

a czym to najlepiej mozna by było zabezpieczyc i czy warto sie w to bawic ? dodam jeszcze ze zderzaki mam całe pomalowane w kolor samochodu i czy to niebedzie głupio wygladac ?
Avatar użytkownika
MateuszVW
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 27 sty 2013, o 16:02
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez strzelu » 8 maja 2013, o 10:31

Tzn. ja planuję to zrobić na ori GTI. Więc zdjąć wszystko i powierzchnie, które zasłaniają sierpy/progi zabezpieczyć dodatkowo podkładem i na to może nawet coś w stylu valvoline tectyl (czyli elastyczna powierzchnia, która nie puszcza wilgoci). Wiadomo, że jak znajdę rudą po sierpami to najpierw będę szorował papierem, potem epoxy i podkład reaktywny. Wyjdzie w praniu.

A czy warto to nie wiem. Wiem za to, że mój 1.4. bardzo cierpi od kamyków i odprysków lakieru na progach i błotnikach. Wydaję mi się zatem, że przy sierpach i zadbaniu o blachę pod sierpami pojeździ dłużej.

ps. zrób sobie fotkę w ładnej rozdzielce w dobrym świetle, a w dziale virtual tuning zapewne ktoś Ci sierpy dorobi. Na dodatek za free :-o
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez MateuszVW » 8 maja 2013, o 13:58

okej tylko jest mały problem bo jestem tu od niedawna i niewiem jak dodawac fotki w tematach :zawstydzony:
Avatar użytkownika
MateuszVW
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 27 sty 2013, o 16:02
Lokalizacja: Zambrów


- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości