Lampy przednie

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Postprzez LeszekGT » 29 lip 2009, o 10:23

Ja ich nie uznaję, bo to chiński szmelc, ale mają swoich zwolenników. Jak sam widzisz jedyna różnica to nieco inny odcień ramki i widoczna jasna otoczka wokół krzyża. Nie chcę nikogo do nich zniechęcać, bo słyszałem tylko że świecą gorzej. Widziałem je na żywo i odróżniłem w 0,5 sek że to TYC, ale dla mnie jest istotny oryginał - dla innych nie musi. Podobno na ksenonie dopiero jakoś świecą.

Na Allegro jest ich coraz więcej:
http://allegro.pl/item686662424_golf_iii_3_reflektory_reflektor_lampy_przod_black.html

http://allegro.pl/item678053927_golf_iii_3_reflektory_reflektor_lampy_przod_nowe.html
Avatar użytkownika
LeszekGT
VIP
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:59
Lokalizacja: WZ

 

Postprzez nitroo » 29 lip 2009, o 10:26

LeszekGT, czyli lepiej kupić używane Hella Projektor Black, prawda? :)

Powiem Ci szczerze, że prawie nie widać różnicy.

LeszekGT napisał(a):Podobno na ksenonie dopiero jakoś świecą.

Ale musiałbym mieć do tego spryskiwacze itp. :P a te lampy mają w ogóle miejsce na silniczki i elektryczną regulację?
nitroo
 

Postprzez LeszekGT » 29 lip 2009, o 10:31

Czy kupić używane Helle sam sobie odpowiedz. Ciężko zdobyć coś w dobrym stanie technicznym i w rozsądnej cenie. Ważne jest żeby regulacja była sprawna i ramki nie popękane. Ja idealnych lamp nie mam, ale jestem z nich zadowolony.

Próbowałem zainstalować silniczki z lamp H1+H1, ale od strony pasażera przeszkadza obudowa filtra powietrza. Poza tym były za krótkie. Dlatego odpowiedź brzmi - NIE :)

Jest tam po prostu za ciasno
Ostatnio edytowano 29 lip 2009, o 10:33 przez LeszekGT, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
LeszekGT
VIP
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:59
Lokalizacja: WZ

Postprzez nitroo » 29 lip 2009, o 10:32

LeszekGT napisał(a):Próbowałem zainstalować silniczki z lamp H1+H1, ale od strony pasażera przeszkadza obudowa filtra powietrza. Poza tym były za krótkie. Dlatego odpowiedź brzmi - NIE :)

Jest tam po prostu za ciasno

Ale do oryginalnych Hella dam radę zamontować? ;-)
nitroo
 

Postprzez LeszekGT » 29 lip 2009, o 10:34

Ja mam właśnie oryginały Hella. Silniczków nie zamontujesz.
Avatar użytkownika
LeszekGT
VIP
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:59
Lokalizacja: WZ

Postprzez nitroo » 29 lip 2009, o 10:35

Chyba muszę polować na używane Hella :-)

LeszekGT napisał(a):Problemem dodatkowym w projektorach jest to, że aby je dobrze wyregulować musisz zdjąć z nich ramki. To oznacza demontaż grilla, bo śrubki mocujące ramki są właśnie schowane pod grillem.

To nie problem :)

LeszekGT napisał(a):Ja mam właśnie oryginały Hella. Silniczków nie zamontujesz.

Do żadnych lamp nie zamontuję silniczków?
Ostatnio edytowano 29 lip 2009, o 10:37 przez nitroo, łącznie edytowano 1 raz
nitroo
 

Postprzez LeszekGT » 29 lip 2009, o 10:35

Problemem dodatkowym w projektorach jest to, że aby je dobrze wyregulować musisz zdjąć z nich ramki. To oznacza demontaż grilla, bo śrubki mocujące ramki są właśnie schowane pod grillem.

nitroo napisał(a):Chyba muszę polować na używane Hella
Ja lubię mieć oryginalne części w aucie. Niestety nie będę obiektywny w tej kwestii.
Avatar użytkownika
LeszekGT
VIP
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:59
Lokalizacja: WZ

Postprzez LeszekGT » 29 lip 2009, o 10:39

Do żadnych lamp nie zamontuję silniczków?
Mam na myśli projektory.
Avatar użytkownika
LeszekGT
VIP
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:59
Lokalizacja: WZ

Postprzez nitroo » 29 lip 2009, o 10:41

LeszekGT napisał(a):
Do żadnych lamp nie zamontuję silniczków?
Mam na myśli projektory.

Dzięki ;) Zatem będę szukał używanych oryginałów :)
nitroo
 

Postprzez tomekalifornia » 11 sie 2011, o 09:25

[quote="LeszekGT"]Nowych Helli Projektorów raczej nie kupisz bo to koszt 1200zł. Używki trafisz za 600-650 komplet. Możesz kupić też projektory TYC - dostępne są na Allegro za 550 zł z tego co pamiętam. Ogólnie są podobne.

TYC
Obrazek

a ktoś wie może co to są za kierunkowskazy pod tymi projektorami? czy to są clear czy dymione?
czy to są te?
http://www.mapet-tuning.com/sklep/kieru ... -1383.html

mam czarnego golfa z projektorami, i szukam kierunkowskazów z halogenami, i właśnie boje się że jakie kupie te dymione (link powyżej) że te akurat dymione będą jakoś strasznie jasne.
zastanawiam sie nad tymi lub
http://www.mapet-tuning.com/sklep/kieru ... -2348.html
(ale te drugie to obawiam sie firmy Depo).
albo może ktoś ma coś innego do polecenia? od razu powiem że troche mi się przejadł full black/smoked z przodu.. ale jak ktoś mnie przekona..

jeszcze sprawa taka że musze kupić światła ze wtyczkami, oprawkami itd bo ukraziono mi światła aż do przewodów :-(

bede wdzięczny za jaką kolwiek pomoc :-)
tomekalifornia
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 cze 2011, o 12:03
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez noyek » 19 sie 2011, o 22:43

Panowie ja mam pytanie z innej beczki. Ostatnio zauważyłem u siebie ze moje przednie światła są źle ustawione i wogole nie oświetlają mi drogi tylko sa skierowane na wprost. Próbowałem kręcić tymi śrubami ale nic nie daje wogole się nie regulują i mam pytanie czy może ktoś spotkał się kiedyś z takim przypadkiem i ma jakiś pomysł na to ja je ustawić prawidłowo. tak wyglądają
http://allegro.pl/golf-iii-mk3-lampy-re ... 72940.html
noyek
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 lut 2011, o 20:50
Lokalizacja: 3 city

Postprzez Skaktus » 20 sie 2011, o 11:20

Daj foto z odległości jakiś 5 metrów jak świecą one w nocy na ścianie.

Potem daj foto ich tyłu i się poradzi.
Mirafioli
Skaktus
Badacz tematu
 
Posty: 247
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 22:00
Lokalizacja: Nysa

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości