Kolory lakieru

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Kolory lakieru

Postprzez Stealth » 18 gru 2012, o 18:49

Witam
Mam jedno nietuzinkowe pytanie: czy kolory lakierów LA9V - Brilliant Black i LC9Z Black Magic Pearl wizualnie będą się czymś różniły?
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Kolory lakieru

 

Postprzez saszelqq » 18 gru 2012, o 19:17

Było coś takiego na forum, zobacz tutaj prawie pod koniec strony, może coś Ci to powie ;-) http://www.golf3.pl/topics6/kolory-lakieru-vt43046.htm

A tutaj znalazłem coś takiego:
LA9V Obrazek
LC9Z Obrazek
Ten pierwszy wydaje się wpadać w szary, pewnie różnicę widać przy LC9Z :-P
Avatar użytkownika
saszelqq
Members
 
Posty: 2458
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 00:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1981
Silnik: 1.1 GG
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez mkkay » 18 gru 2012, o 20:10

wystarczy że w jednym będzie grubsze ziarno "metaliku" i już będzie inny odcień,
jeden z nich może mieć tzw perłę w klarlaku i tak samo dwa na pozór takie same kolory będą sie mocno różniły

w jeden kolor, odcień, wchodzi kilka a czasem kilkanaście kolorów składowych i wystarczy jedna kropla więcej jakiejś barwy i wtedy lakier już nie pasuje dlatego tak ciężko dobrać czasem lakier
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Mario GT » 18 gru 2012, o 20:27

Z tego co się dowiedziałem od lakiernika to odmian LC9Z jest 9 rodzajów .Więc jeśli to prawda to z LA9V będzie podobnie .Tak jak napisał mkkay, wystarczy że w jednym będzie grubsze ziarno "metaliku" i już będzie inny odcień,
jeden z nich może mieć tzw perłę w klarlaku i tak samo dwa na pozór takie same kolory będą sie mocno różniły

w jeden kolor, odcień, wchodzi kilka a czasem kilkanaście kolorów składowych i wystarczy jedna kropla więcej jakiejś barwy i wtedy lakier już nie pasuje dlatego tak ciężko dobrać czasem lakier
Avatar użytkownika
Mario GT
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 911
Dołączył(a): 28 sie 2012, o 19:27
Lokalizacja: Tychy
Silnik: 1.8 ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Stealth » 18 gru 2012, o 21:03

Piszę to dlatego, że na forum jest klapa do kupienia w kolorze LC9V a ja mam u siebie kolor LA9V. I właśnie zastanawiałem się czy są jakieś wielkie różnice między tymi odcieniami czerni. Widać jednak, że czerń może mieć sporo odcieni itp. Czyli z klapy nic nie wyjdzie. :zawstydzony:
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez mkkay » 18 gru 2012, o 21:10

różnica wychodzi ładnie widoczna w słońcu wtedy widać dokładnie,
ale bez złudzeń będzie inna na 100%

kupisz maskę np. z takim samym nr koloru ale wystarczy że będzie z innego rocznika a nawet z innej seri z tego samego miesiąca nawet i już będzie inny odcień
z lakierami zawsze jest problem, a teraz są jeszcze te wodne to juz całkiem lipa,
lakiery chemo rozpuszczalne i utwardzalne występują teraz jako lakiery przemysłowe ważne ze można je jeszcze kupić :-)
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Stealth » 18 gru 2012, o 23:01

No więc odpuszczę sobie tą klapę bo jednak jeździć z tyłkiem w innym kolorze to trochę wiocha. :wstyd:
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez mkkay » 19 gru 2012, o 19:45

jak co służę pomocą w sprawie lakierów i malowania :-)
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała


- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości