Kierunkowskazy

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Kierunkowskazy

Postprzez pitekpp » 8 mar 2016, o 19:33

Mam do was pytanie. Czy policja czepia się co do kierunków ala usa ? Jakie macie doświadczenia co do tego ?? :-D
pitekpp
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 kwi 2015, o 10:55
Lokalizacja: Bliżyn
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Kierunkowskazy

 

Re: Kierunkowskazy

Postprzez Thorsten » 8 mar 2016, o 20:26

Opisz co masz na myśli słowa "ala usa"?
Chodzi ci o pozycyjne/postojowe w nich? w sensie stale świecące 5W i 21W jako kierunek?

Mam to u siebie, diagnosta się nie przyczepił powiedział nawet że ładnie wygląda. Policjant już miał o to trochę pretensji i zaznaczył że jak trafi na mnie i nadal będę to miał to poleci dowód rejestracyjny. Wszystko zależy na kogo trafisz, jak na upartego to przyczepi się do byle czego, u mnie kręcił nosem na te kierunki że niby po włączeniu kierunkowskazu za słabo go widać ale już do żółtych halogenów ( mimo że zabronione jest w Polsce by którekolwiek z przednich świateł świeciło na żółto) już się nie przyczepił.
Wygląda to ładnie ale może warto dać to na oddzielny włącznik? Po kontroli zdecydowałem się na to rozwiązanie.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Kierunkowskazy

Postprzez pitekpp » 8 mar 2016, o 20:37

Ja właśnie dzisiaj podlaczylem postojowe do kierunków i naprawdę fajnie to wygląda. Na szczęście włącznik osobny mam już zamontowany w aucie wystarczy tylko podpiac pod te pozycyjne i z głowy ;)
pitekpp
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 kwi 2015, o 10:55
Lokalizacja: Bliżyn
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Kierunkowskazy

Postprzez Thorsten » 8 mar 2016, o 20:47

Jedno pytanie, jak to zrealizowałeś? dołożyłeś w5w żarówkę czy wstawiłeś "podwójną" żarówkę czyli 5W i 21W?
Tylko no nie mów że zwyczajnie pociągnąłeś zasilanie z pozycyjnych pod 21W żarówki kierunkowskazów? :lol:
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Kierunkowskazy

Postprzez pitekpp » 8 mar 2016, o 20:52

Tak zasilanie pociągnąłem z postojowek bo nie wiedziałem za bardzo jak to zrobić a co do żarówki to wlozylem coś podobnego właśnie do tych co postojowki, na żarówkach za bardzo się nie znam i nie wiem jakie to są te w5w




Czytałem gdzieś na forum o tej dwuwloknowej że podgina się blaszkę w oprawcę i kabel się ciągnie tak żeby to hulalo ale to juz było po fakcie jak te zalozylem


Thorsten- tak na oczach jechać post pod postem :lol: no nie ładnie " no no nie ładnie" :krzeslem: Nie piszeszmy pod pod postem tylko używamy opcji "edytuj"
pitekpp
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 kwi 2015, o 10:55
Lokalizacja: Bliżyn
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Kierunkowskazy

Postprzez Thorsten » 8 mar 2016, o 20:59

Żarówki postojowe to W5W o mocy jak nazwa wskazuje 5W. O taka:

Obrazek

Czyli w kloszu zrobiłeś dodatkowy otwór gdzie zamontowałeś ową żarówkę?
Po prostu włożyłeś ją czy pokusiłeś się o oprawkę? Ważne by klosz był szczelny bo będzie parować od wilgoci, jeśli zrobiłeś jakiś otwór musisz go szczelnie zamknąć bo klosz będzie parować.

Ja u siebie zastosowałem właśnie w5w wraz z oprawkami z bocznych kierunków, w boku klosza wyciąłem otwór po czym małym pilnikiem zrobiłem dokładnie takie nacięcia jakie są w bocznych kierunkach dzięki czemu nie bawi się w klej itp. tylko wkładam oprawkę potem obrót o 90 stopni i trzyma się dobrze i dzięki uszczelce jest szczelnie.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Kierunkowskazy

Postprzez pitekpp » 8 mar 2016, o 21:04

Tak zrobiłem otwór w kierunku a oprawke mam ze starych reflektorów "angel eye" made in china tak je można nazwać ;) i oprawki wziąłem z postojowek i okleilem izolacja tak na szybko żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać ale tak jak mówisz muszę to jakoś dobrze uszczelnic, myślałem właśnie o silikonie albo kleju do szyb, sam jeszcze nie wiem
pitekpp
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 kwi 2015, o 10:55
Lokalizacja: Bliżyn
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Kierunkowskazy

Postprzez Thorsten » 8 mar 2016, o 21:15

Skoro są oprawki to spoko, uszczelnić to musisz jak mówiłem ale pamiętaj że czymś co będziesz mógł potem rozłączyć bo jeśli mała żarówka się przepali a całość skleisz na stałe to będzie problem z jej wymianą. No chyba że zdołasz wymienić ją przez otwór po dużej żarówce.

Osobiście polecam takie oprawki:
Obrazek
To oprawki bocznych kierunkowskazów wielu aut. Na szrocie dostaniesz je za darmo, jak widzisz na obwodzie są 3 ząbki. Wystarczy że zrobisz otwór średnicy obwodu i nawet nożykiem małe miejsca na te 3 ząbki. Uzyskasz szczelne, pewne i co najważniejsze łatwe w rozbiórce rozwiązanie bo wkładasz oprawkę, robisz obrót i siedzi pewnie i jest git. W przypadku wymiany przekręcasz i masz. Ja jak mówiłem mam to u siebie i się ciesze bo mogę eksperymentować z żarówkami, mam dymiono przeźroczyste klosze więc jak wstawię ledowy odpowiednik żarówki o dowolnej barwie to taką barwą będzie świecić ( klosz kierunkowskazu nie jest pomarańczowy tylko przeźroczysty ). Na złomie dostaniesz oprawkę i kawałek kabla a kostka jest taka sama jak w bocznych i przednich kierunkach.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Kierunkowskazy

Postprzez pitekpp » 8 mar 2016, o 21:26

Oprawki takie są dobre, zobacze czy coś takiego znajdę w passacie b5 bo mam sporo części to może coś znajdę, dzięki za pomoc, też postaram się założyć te oprawki :)
pitekpp
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 kwi 2015, o 10:55
Lokalizacja: Bliżyn
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości