Jakie lampy dobrze świecące i halogeny pasujące? :D

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Jakie lampy dobrze świecące i halogeny pasujące? :D

Postprzez Ardius » 11 mar 2014, o 22:52

Witajcie!
Chcę zmienić u siebie lampy przednie i dokupić halogeny. Wyczytałem że z lamp najbardziej polecacie (najlepiej świecą) Hella a'la MK4 look oraz InPro. Jeśli coś namieszałem, to przepraszam, kompletnie nie znam się na modelach lamp do golfa 3. :P Chcę po prostu lampy które "dadzą najwięcej światłą" (wiadomo, to żarówki dają światło ;) ) . Żarówki kupię Tungsramy +50, mam o nich dobre mniemanie.
Natomiast mam zamiar kupić też halogeny. Miałem kiedyś ZKW, ale niestety rozbiła mi je sarna, a sami wiecie jak ciężko je dostać. Dlatego chciałbym kupić kolejne, może już nie ZKW, ale jakieś też dobrze świecące.

Polecicie mi coś może jeszcze innego? Czekam na wasze opinie.

P.S.
Mam lakier LC5L i jakoś tak pasują mi do niego srebrne lampy raczej, i ku takim bym się bardziej skłaniał.
Kto pyta - nie błądzi, a wielu ludzi błądzi...
Ardius
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kamienna Góra

Jakie lampy dobrze świecące i halogeny pasujące? :D

 

Postprzez Opik » 11 mar 2014, o 23:10

Tak jak wyczytałeś, Hella ala Mk4 albo InPro, na drugim miejscu projektory
co do halogenów to albo szukaj ori (ori ori, nie żaden zamiennik za 20zł*) albo u Mapeta masz całe zestawy halo+kierunki i one świecą bosko, nie mam porównania z ZKW, ale ori biją na głowę :) Można śmiało na nich jeździć w nocy zamiast głównych lamp

*nic nie oświetlają, żeby sprawdzić czy działają musisz wyjść z samochodu... Do tego są tandetnie wykonane i lubią pękać
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Grzesiek2507 » 11 mar 2014, o 23:22

Tylko i wylacznie ZKW, zadnych tajwanskich podrob ori, albo wynalazkow od mapeta. Co do lampy to zalezy juz co lubisz, masz szeroki wachlarz, od clearow przez projki po ori.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez Ardius » 11 mar 2014, o 23:34

Grzesiek2507 napisał(a):Tylko i wylacznie ZKW, zadnych tajwanskich podrob ori, albo wynalazkow od mapeta. Co do lampy to zalezy juz co lubisz, masz szeroki wachlarz, od clearow przez projki po ori.


To to ja wiem, tylko znajdź mi ZKW wogóle, i w rozsądnej cenie :/

[ Dodano: 2014-03-11, 23:28 ]
Opik napisał(a):co do halogenów to albo szukaj ori (ori ori, nie żaden zamiennik za 20zł*) albo u Mapeta masz całe zestawy halo+kierunki i one świecą bosko, nie mam porównania z ZKW, ale ori biją na głowę :)


Po czym odróżnić ?
Kto pyta - nie błądzi, a wielu ludzi błądzi...
Ardius
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kamienna Góra

Postprzez Karol B. » 12 mar 2014, o 21:43

A dlaczego zamienniki halogenów to takie zło? Nowy odbłyśnik, soczewka, szkło... Myślę, że lepiej to zaświeci niż już mające swoje lata ori... Oczywiście można jeszcze trafić na ori w ładnym stanie. Osobiście raczej skusiłbym się na nowy zamiennik niż na niepewne ori które się cenią dość wysoko.
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez Grzesiek2507 » 12 mar 2014, o 21:52

Karol B., nie do konca prawda. Dlaczego przednie lampy made in krzak nie ciesza sie zbyt dobra opinia dotyczaca swiecenia? CO z tego ze nowe, jak swieca gorzej niz ori H1 w dobrym stanie. Jakosc nie ta sama co ori.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez Karol B. » 12 mar 2014, o 21:57

Porównujesz świecenie halogenów do lamp h1? Bo o halogenach pisałem :-) O lampach przednich to wiadomo jak jest.
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez Grzesiek2507 » 12 mar 2014, o 22:30

Nie chodzi mi o takie porownanie. Chodzi o porownanie firmy krzak do ori. Z halo jest podobnie, zadna nowa podrobka nie dorowna org Hella w bdb stanie. Ja jednak proponuje ZKW :lol: A tak serio to wszystko zalezy ile masz kapuchy w portfelu i w jakim staylu chcesz pociagnac auto.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez Gesiu_15 » 12 mar 2014, o 22:33

co do halogenów to tylko z hella w bdb stanie :-) nie mam porównania do zkw bo nie miałem w ręku :suchy:
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 12 mar 2014, o 22:45

Karol B., a ja Ci mówię z doświadczenia. Co z tego że ori jak zrobione z gównolitu. Kupiłem fabrycznie nowe zamienniki oryginałów, żadne wymyślne cuda z diodami, najnormalniejszy zamiennik wyglądający prawie identycznie jak ori.
Spasowanie elementów, regulacja odbłyśnika i tworzywo z jakiego są wykonane to najbardziej badziewiasty plastik jaki tylko można kupić w chinach. Przy demontażu jak wymieniałem chłodnicę połamały się plastiki mocujące ten ruchomy (regulowany) środek - a uwierz, młotkiem tego nie robiłem.
Jakość światła była tak tragiczna, że w nocy lepiej oświetlały pozycję z głównych Helli ala mk4 niż te pożalsięBoże halogeny. Podczas mgły różnicy też nie było widać, słowem kasa wyrzucona w bloto.
Teraz mam wspomniane wcześniej FK, masywny szklany klosz, porządny plastik, jeden waży więcej niż dwa tamte. Do tego jakość świecenia jest pierwszorzędna, spokojnie mógłbyś jechać w nocy tylko na nich. Powiem więcej, one same świecą lepiej niż główne lampy typu Angels Ring, mam porównanie ;) Podczas ulewy czy mgły widać kolosalną różnicę
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Ardius » 12 mar 2014, o 22:56

ZKW miałem i powiem, że śmiało można było na nich samych jeździć. ;)

[ Dodano: 2014-03-12, 21:59 ]
FK? Sorry, ale nie siedzę w temacie oznaczeń :/

[ Dodano: 2014-03-12, 22:05 ]
BTW, na razie temat wymiany lamp wstrzymuję do odwołania. Chcę wypróbować instalację na przekaźnikach. Muszę tylko zakupić wtyczki i gniazda do lamp, żeby to porządnie wykonać.

Ale jeśli chodzi o halogeny, to czekam na opinie. Są w planie do kupienia na 100%, tylko wolę zebrać informacje o nich, żeby nie wtopić w jakieś gówno.

Ogólnie wyjaśniam, że nie chodzi mi o wygląd, a bardziej o jakość świecenia. Taki już jestem, że wolę żeby źle wyglądały, ale żebym widział jak najwięcej, a nie żeby wyglądały zaj....... a gówno świeciły :P pozdrawiam tych, którzy zaraz mnie za to zlinczują tutaj :)
Kto pyta - nie błądzi, a wielu ludzi błądzi...
Ardius
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kamienna Góra

Postprzez Opik » 12 mar 2014, o 23:19

FK - taka firma ;)

kwestia jaki styl chcesz osiągnąć, ZKW pasują do projektorów np bo są takie bardziej "oldschoolowe", ja mam te które wybrałem bo bardziej mi pasują z wyglądu. No i ja lubię "długie" kierunki, co niektórym zupełnie nie odpowiada

http://www.mapet-tuning.com/sklep/kieru ... t4ksjgigj1 mam ten zestaw, jak chcesz to porobię w nocy jakieś fotki jak świecą ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości