Rost Style

Volkswagen Golf 3 style - German Style, Cult Style, Rost Style, Rat Style i inne...

Moderator: Moderator

Rost Style

Postprzez cementowy_jas » 23 wrz 2009, o 14:22

[center]ROST STYLE, czyli z czym to się je...[/center]

Rost w Golfie Mk3...
Prawda, że brzmi zarówno odważnie, ekstrawagancko, jak i szaleńczo? Jeśli jesteś osobą ekscentryczną, szaloną, chcesz stunignować swoje Mk3, a przejadły ci się wszędzie widoczne Germany, czy Culty - ten styl jest dla ciebie!!
Zazwyczaj jest on spotykany w autach z lat 70, czy 80 i to one królują wśród aut stylizowanych na "rosta", ale nierzadko można spotkać na drodze nawet auta nowe w stylu Rost!! Styl ten wśród posiadaczy Golfa jest najbardziej spopularyzowany przez osoby jeżdżące tymi autami serii pierwszej. Jako, że auta te są trącone zębem czasu, a nierzadko i niechlujnym użytkowaniem, doskonale nadają się do tego stylu. Posiadanie Mk3 nie wyklucza nas ze zrobienia z niego Rosta, który na pewno będzie przyciągał uwagę innych użytkowników dróg. Potrzebne są tylko chęci, cierpliwość i kreatywność. A z czym to się je?....

Rdza, rdza i jeszcze raz rdza... Pełno rdzy...
Nieodłącznym elementem samochodów modzonych w stylu rost jest rdza. Nieważne, czy postała naturalnie, czy wytworzyliśmy ją sztucznie. Ważne by było jej jak najwięcej. najlepszym rozwiązaniem byłoby pokrycie całego auta rdzą, ale najczęściej są po poszczególne elementy karoserii - przeważnie maska. Od razu zastrzegam, że to nie mają być półśrodki jak naklejka imitująca rdzę, czy lakier (podobnie wieśtunerzy naśladują Japan naklejając tanie naklejki carbonowe z allegro). Lakieru ma nie być, a goła blacha musi być potraktowana specjalnym środkiem, który umożliwi rozprzestrzenienie się równomiernie rdzy po całej przygotowanej karoserii.

Rdzę już mamy i co dalej?
Auto lśni piękną rdzą i połyskuje na brązowo w słońcu. Czego więcej wymagać od auta, by stało się rostem pełną gębą? No cóż, to najbardziej kontrowersyjna sprawa, ale weźcie do ręki młotek i pozbądźcie się tej równej, nieskazitelnej karoserii. Sztucznie powstałe wgniecenia, czy dziury w karoserii są nieodłącznym elementem tego stylu. Prawda, że brzmi to szalenie? Również nieskazitelnie założone tablice rejestracyjne, lampy czy inne elementy będą pasować do tego stylu jak garnitur do Kononowicza. Tablice najlepiej trochę podeptać, pogiąć i dosłownie "przydrutować" do auta. Przydałby się też bagażnik dachowy. Co jeszcze? Jeśli przeglądaliście zdjęcia aut wykonanych w tym stylu zapewne zauważyliście na niejednym z nich naklejki znanych koncernów. Naklejka "76" czy "NGK" to równie ważny dla niektórych element jak sama rdza. Na bagażniku podobnie jak w Culcie (obydwa style mają wiele wspólnego) powinny pojawić się elementy z epoki jak np. torby, czy nesesery w kratę.

"Takim szrotem to przecież tylko na złom, bo tym się nie da jeździć"
Pierwsze skojarzenie i jakże niesłuszne. Możliwe, że w tym stylu to zamierzone, by takie skojarzenia powstawały. Przecież tak zdezelowane auto na zewnątrz nie może być sprawne i nadające się do jazdy. Błąd!! Styl ten wymaga nieskazitelnego stanu technicznego silnika, osprzętu i zawieszenia. Dodatkowo obowiązującym i ważnym elementem Rosta jest twarde sportowe zawieszenie plus duża gleba (znowu skojarzenie z Cultem). Jeśli chodzi o wnętrze to tutaj styl jest podzielony. Jedni łączą go ze stylem Rat i wnętrze jest zdezelowane, brakuje wielu elementów tapicerki, lub całkiem odwrotnie - nieskazitelne, jakby wyszło z fabryki (by znów się nie powtarzać - cultowe).

Sztuka czy kicz?
Zdania na temat sensu istnienia tego stylu są podzielone. Jedni go uwielbiają, inni nienawidzą. Jedno jest tylko pewne - nikt, absolutnie nikt nie przejdzie obojętnie obok takiego auta. Ktoś będzie zdegustowany stanem takiego samochodu, ktoś będzie piał z zachwytu, jeszcze inni będą przecierać oczy z niedowierzania. Ważne jest to, że będą o nim mówić - a to jest chyba główny powód tworzenia Rosta - by nie zaginął w otchłani innych aut, by nie został potraktowany obojętnie, by się wyróżniał... Opinię na ten temat pozostawiam już Wam.

[center]GALERIA[/center]

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
cementowy_jas
Badacz tematu
 
Posty: 174
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Rost Style

 

Postprzez Dinuś » 4 paź 2009, o 12:58

styl jest godnyyy :-P sam mialem w mkII maske w rosta ,a treaz na spoty zrobie sobie do mkIII :lol: :hyhy:
Avatar użytkownika
Dinuś
Members
 
Posty: 1506
Dołączył(a): 29 wrz 2009, o 14:02
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez rob90son » 29 paź 2009, o 20:40

koledzy jak sie robi ten rost...macie jakies opisy chcialbym sprubowac zrobic klapke wlewu paliwa bo mam na stanie.:D
Avatar użytkownika
rob90son
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 29 paź 2008, o 21:27
Lokalizacja: Bochnia/Kraków

Postprzez noname_conek » 29 paź 2009, o 22:03

cementowy_jas, te foty co dałeś to są auta w RAT stylez nie rost
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez killah » 29 paź 2009, o 23:06

noname_conek napisał(a):cementowy_jas, te foty co dałeś to są auta w RAT stylez nie rost


mylisz się

po prostu nie da się zrobić czystego rosta
acha i bardziej to połączone jest z cultem niż ratem
pzdr
killah
 

Postprzez noname_conek » 29 paź 2009, o 23:16

killah napisał(a):mylisz się
:padam:

killah napisał(a):po prostu nie da się zrobić czystego rosta
to jest prawdziwy czysty rost
Obrazek
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez killah » 29 paź 2009, o 23:43

noname_conek napisał(a):
killah napisał(a):mylisz się
:padam:

killah napisał(a):po prostu nie da się zrobić czystego rosta
to jest prawdziwy czysty rost
Obrazek


baga już można zaliczyć pod culta wg mnie
jak dla mnie to te style się po prostu mieszają
killah
 

Postprzez Aro » 30 paź 2009, o 00:08

co sie nieda :P

Obrazek


OT. Mały VT z netu bardzo fajny jak na nowe auto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
Aro
VIP
 
Posty: 1328
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 10:45
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez noname_conek » 30 paź 2009, o 18:42

killah napisał(a):baga już można zaliczyć pod culta wg mnie
jak dla mnie to te style się po prostu mieszają
kolego mylisz pojęcia, tu sie nie mieszaja style te foty co dałes to są raty
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez killah » 30 paź 2009, o 19:22

noname_conek napisał(a):
killah napisał(a):baga już można zaliczyć pod culta wg mnie
jak dla mnie to te style się po prostu mieszają
kolego mylisz pojęcia, tu sie nie mieszaja style te foty co dałes to są raty


nie dałem żadnej foty :lol:
killah
 

Postprzez Dinuś » 10 lis 2009, o 20:26

u mnie tak wyglądala maska :lol:

<
1.jpg
Avatar użytkownika
Dinuś
Members
 
Posty: 1506
Dołączył(a): 29 wrz 2009, o 14:02
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez killah » 10 lis 2009, o 22:22

Dinuś napisał(a):u mnie tak wyglądala maska :lol:


rost ładny ale co z drzwiami lusterkami i kierownicą ?:D
killah
 

Następna strona

- - - solution for cleaning dpf



Powrót do Style

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość