zmiana sprzęgła aaz

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

zmiana sprzęgła aaz

Postprzez kostek678 » 19 gru 2012, o 19:47

planuje wymienić sprzęgło bo autko ledwo jedzie ,, czy ma ktoś jakieś foto porady ? co i jak ? krok po kroku ..
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec

zmiana sprzęgła aaz

 

Postprzez kamilkol20 » 19 gru 2012, o 21:11

Ja u siebie wymieniałem tylko to 1,9D 1YPotrzebne ci jest napewno
-kanał
-Dobry zestaw kluczy
-dwa podnośniki albo jeden a drugi jakiś pniaczek żeby cały przód był w gorze
-stawniak żeby od spodu był trzymany silnik
-klucze imbusowe z przedłużką aby odkręcić pół osie

hhmmm co i jak ??
odpinasz klemę plusową (+) od aku i rozrusznika wyciągasz rozrusznik podnosisz przód autka do góry sciagasz koła wykręcasz pół osie,odpinasz linkę sprzęgła,wyciągasz dzwigienki zmiany biegów,i juz po kolei odkręcasz śruby,mocowania poduszki i od silnika
Mam pare fotek jak to robilem ale na razie nie moge dodac :-/
Jeżeli coś nie dopisałem to mnie poprawcie
Avatar użytkownika
kamilkol20
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 gru 2010, o 14:32
Lokalizacja: Zamość (LZA .....)

Postprzez kostek678 » 20 gru 2012, o 16:04

lipa z kanałem ... chyba ściągne pas przedni i wtedy wytargam jakoś ... ;-)
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Postprzez Pozor » 20 gru 2012, o 20:06

tak też się da nawet łatwiej powiem tobie tylko nie zapomnij pod silnik podstawić klocek czy coś bo jak odkręcisz rozrusznik to ci spadnie całość i może być problem to podnieść i nie zapomnij obrobić śrubek od półosi :lol:
dosyć często się to zdarza początkującym a winą jest to że nie było wyczyszczone albo klucz dobrze nie wszedł naprawdę zwróć szczególną uwagę przy odkręcaniu tych śrubek i pamiętaj o tym że jak będziesz wkręcał nowe sprzęgło to musi być po środku bo inaczej będzie trudno wsadzić skrzynię ;-)
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron