zatarte 1.9 TDI - CO DALEJ ?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

zatarte 1.9 TDI - CO DALEJ ?

Postprzez michal_ko » 19 kwi 2013, o 23:53

witam .. dziś miałem bardzo nie miły dzień ;/ mianowicie dojezdzam co dzien do pracy 80km w jedną strone z czego 50km po autostradzie, dzis 500m przed zjazdem przy predkosci 140km/h nagle zaczeło brakować mocy i cos klekotać pod maską, po chwili silnik nagle zgasl(na biegu!) i dotoczylem się do zajazdu... okazało się ze nagle zagotowało wodę mimo ze wskaznik nie pokazał mi nadmiernej temperatury, nie zaswiecily sie tez kontrolki ani ten pikacz ;/ wode zagotowało, silnik tak się zatarł ze 4ech rosłych męzczyzn nie pchneło go na piątce ! silnik byl na bieżąco serwisowany, ale trudno trzeba naprawić. mysle ze warto zaiwestowac w ten samochód gdyz blacharsko jest bardzo zdrowy i ma ładne wyposazenie, tutaj pierwsze pytanie; z moich obserwacji remont jednostki jest nieoplacalny prawda ? znalazłem silnik taki sam silnik 1z z audi 80 b4 sam słupek podobno w bardzo dobrym stanie... jak sprawdzić stan gołego silnika ? odkrecanie pokrywy zaworów ? na co zwrócic uwage ? co musze wymienic opróćz samego silnika ? rozrząd, olej, filtry to juz wiem, cos więcej ? z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi pozdravwiam
michal_ko
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 11:45
Lokalizacja: Brzesko

zatarte 1.9 TDI - CO DALEJ ?

 

Postprzez MTi » 20 kwi 2013, o 01:06

to zatarł się silnik czy skrzynia...?
że na 5'tym biegu go pchaliście...
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

Postprzez robercik » 20 kwi 2013, o 06:37

jak bedziesz widział tloki to sprawdz czy nie mam rys na cylindrach i progow,poruszaj wałem wzdłuz osi czy nie ma za duzego luzu,i obejrzyj wałek rozrzadu czy nie jest zasiniony lub za mocno powycierany
robercik
Badacz tematu
 
Posty: 313
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 19:06
Lokalizacja: łuków

Postprzez michal_ko » 20 kwi 2013, o 08:50

@MTi zatarł się silnik, ale chciałem przez to powiedziec ze tak sie zblokował ze nie ma sily zeby obrócil wałem
@robercik kolego niestety z mechaniką mam nie wiele wspólnego, mozesz mi powiedziec czy tłoki bede widzial przez kanały wydechowe czy musze glowice odkrecac ?
michal_ko
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 11:45
Lokalizacja: Brzesko

Postprzez robercik » 20 kwi 2013, o 09:47

odkrec glowice
robercik
Badacz tematu
 
Posty: 313
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 19:06
Lokalizacja: łuków


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości