Zagwostka

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Zagwostka

Postprzez Royalks » 16 mar 2016, o 06:48

Witam wszystkich!

Zaczne od tego że jestem nowy u Was, na forum jak i nie znam się dobrze na silnikach i ich naprawie. No ale dlatego się tu znalazłem, prosząc o pomoc. :roll:

Od około roku jestem szczęśliwym posiadaczem Golfa III w silniku 1.9 TDI z 1996 roku. :padam: Poza kilkoma drobnymi naprawami, które w większości nawet ja byłem w stanie zrobić, nigdy mnie nie zawiódł i dzielnie mi służył aż do dzisiaj. Diagnoza adekwatna do mojej wiedzy i umiejętności: nie odpala... Poniżej kilka wskazówek, które być może pomogą Wam mi pomóc.

- akumulator jest cały, naładowany i zdrowo kręci
- świece były niedawno naprawiane, przy zapłonie kontrolka sie pali
- auto czekało na mnie pod domem jakieś 30 minut. wczesniej dużo nim jeździłem i było rozgrzane. zacząłem wjeżdzać tyłem pod górkę żeby wyrobić i wtedy zasłabło jakbym dał mu za mało gazu i nie dało już znaku życia.
- mialem względnie mało paliwa podczas tego incydentu, pomimo że czasami jeździłem i po 30-50 km przy takiej ilości to skoczyłem po kanister na stacje ale nie wiele to dało.
- tego samego dnia, wcześniej zaleciało mi dziwnie spalenizną do kabiny
- silnik był dziwnie gorący jak na 3 próby przekręcenia aż nie mogłem utrzymać na nim ręki
- wskazówka paliwa jakby zapadła się bardziej niż się da

Bardzo prosze Was o jakieś wskazówki nie wiem gdzie mam szukać przyczyny. Bez kochanego autka nie mam jak dojeżdzać do pracy. :-(

Pozdrawiam i liczę na Was
Royalks
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 mar 2016, o 06:10
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Zagwostka

 

Re: Zagwostka

Postprzez krzyś » 16 mar 2016, o 07:21

Z tego co piszesz to się zapowietrzył.. zdejmij rurę z kolektora ssącego jeden niech psika plakiem drugi odpala. Bo tak to akumulator zamęczysz.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Zagwostka

Postprzez Royalks » 17 mar 2016, o 01:19

Ok dziś rano się za niego zabieram. Zdam relacje co to było. Nie życzę nikomu ale może sie przyda
Royalks
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 mar 2016, o 06:10
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Re: Zagwostka

Postprzez mateusz_918 » 17 mar 2016, o 17:00

i co kolego pomogło cos bo mam ten sam problem :-D ale napewno nie bedzie zapowietrzony
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron