Zabity katalizator Czym zastąpić ?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Zabity katalizator Czym zastąpić ?

Postprzez burzax89 » 13 paź 2012, o 15:16

Witam Chcę wywalić u siebie katalizator w golfie III z silnikiem tdi 1Z z przebiegiem ok 300 tys Teraz moje pytanie Czy taki uniwrersalny tłumik się nada foto nr 1(nie mówię tu o strumiennicy)
http://allegro.pl/tlumik-srodkowy-uniwe ... 57414.html
Obawiam się ze będzie mi słychać jeszcze mocniej turbinę i czy taki uniwersalny tłumik coś lekko wyciszy ?
burzax89
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 18:01
Lokalizacja: FMI

Zabity katalizator Czym zastąpić ?

 

Postprzez damianco » 13 paź 2012, o 15:27

Wywal go całkowicie a w jego miejsce wspawaj kawałek rurki i bedzie git. Plusem bedzie to ze turbo bedzie miało lżej i szybciej wstanie. JA mam u siebie wycięty juz przeszło dwa lata i nic sie nie dzieje.
Avatar użytkownika
damianco
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 11 sie 2007, o 22:20
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mata » 13 paź 2012, o 15:28

Daj spokój i nie przepłacaj.Sam mam wywalony kat. i wstawioną zwykłą rure.A strumienica pomaga tylko się lepiej czuć, a nie jechać
MATA
Mata
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 6 cze 2008, o 14:49
Lokalizacja: piła

Postprzez leopard » 14 paź 2012, o 01:36

plus tego rozwiazania to to ze strumienica jest w ksztalcie kata - dla poprawy samopoczucia podczas przegladow rejestracyjnych ...

http://allegro.pl/strumienica-kata-volk ... 61049.html
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez burzax89 » 14 paź 2012, o 07:50

tylko że nie chcę montować strumiennicy Chciałem wspawać jakiś tłumik uniwersalny żeby ewentualnie wyciszyć turbo Obawiam się że po wycięciu kata może być je słychac dość mocno W chwili obecnej mam zrobiony probram i zaślepiony egr i na wolnych na rozgrzanym słychać delikatny świst....
burzax89
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 18:01
Lokalizacja: FMI

Postprzez k0la » 14 paź 2012, o 14:11

leopard napisał(a):plus tego rozwiazania to to ze strumienica jest w ksztalcie kata - dla poprawy samopoczucia podczas przegladow rejestracyjnych ...


niemasz sie czego bać, nie musisz mic kata, samochód ma poprostu spełniać norme emisji spalin którą tak czy siak Twój silnik spełnia

Kolego wspawaj rurke, ja bym sie nie bawił w żedne tłumiki bo 'zatkasz' tylko wydech i nic po za tym, mi turbina gwizda i sie tym nie przejmuje :)
Avatar użytkownika
k0la
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wolfsburg


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości