wyciek oleju znad filtra

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez darkangel » 20 maja 2008, o 21:44

okazało się że uszczelkę ktorą kupiłem (8zł) nie trzeba było wymieniac. Przy wymianie filtra poluzowała się nakrętka która jest nad filtrem a pod chłodniczką i trzeba było ją dokręcić żeby docisnęła chłodniczkę. Teraz już nic nie leci i jest ok.
darkangel
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Lodz

 

Postprzez mclive » 28 gru 2008, o 14:08

witam

dołącze sie do tematu darkangel gdyz mam ten sam problem i mam pytanie zeby usunąć ten wyciek to trzeba spuszczac olej ??
mclive
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: kat

Postprzez SotoM » 28 gru 2008, o 23:32

mclive napisał(a):witam

dołącze sie do tematu darkangel gdyz mam ten sam problem i mam pytanie zeby usunąć ten wyciek to trzeba spuszczac olej ??

oleju nie trzeba spuszczać. ale trzeba odkręcić filtr oleju, potem na tej srubie na która nakręca sie filtr na niej jest cienka duza nakretka -odkręca sie ja kluczem nie pamietam 24 lub 27mm... i zdiejmujesz ta chłodniczkę... do niej sa jeszcze zamocowane przewodu od ukł.chłodzenia. niektórzy robia sobie robotę i spuszczają płyn z układu. ale idzie to bez problemu zrobic bez odłanczania tych przewodów. jak zdejmiesz chłodniczke to wyjmujesz ten Oring , czyscisz wszystko i składasz spowrotem... najlepiej to robić od góry bo zalejesz sie olejem który bedzie spływał z układu...po tem oczywiscie olej trzeba uzupełnic....
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości