Wyciek oleju

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Wyciek oleju

Postprzez Matiuas » 23 lut 2012, o 11:26

Witam
Od dłuższego czasu mam problem z cieknącą uszczelką pod pokrywa zaworów, uszczelka jest nowa ( z górnej półki), wymieniłem szpilki bo były pozrywane, dałem trochę uszczelki w płynie (dirco) ponieważ sama nowa uszczelka nie zlikwidowała wycieku. Olej cieknie z tyłu silnika w miejscu gdzie jest kolektor dolotowy.
Możliwe że jest zgięta pokrywa ? Skoro ktoś tak dociągał że aż pozrywał szpilki? podczas wymiany uszczelki zauważyłem że nie było gumowych uszczelek które idą pod pokrywę zaworów, jest ich 4 sztuki są nakładane na szpilki.

Ma ktoś może pomysł co z tym zrobić??

Nowa pokrywa w sklepie to koszt około 400 zł, dzwoniłem, pytałem, więc raczej odpada.
A z używaną to nie wiadomo czy będzie prosta.
Matiuas
Badacz tematu
 
Posty: 204
Dołączył(a): 17 sty 2009, o 00:29
Lokalizacja: Jarosław

Wyciek oleju

 

Postprzez krysek0309 » 23 lut 2012, o 20:15

Najprawdopodobniej jest przeciągnieta i juz nic jej raczej nie uszczelni, przynajmniej ja próbowałem, wkoncu pojechałem na złom i wybrałem jak najlepszą wzrokowo i udało sie nie cieknie ;-)
Avatar użytkownika
krysek0309
Badacz tematu
 
Posty: 171
Dołączył(a): 20 lis 2011, o 17:20
Lokalizacja: KNS (Koło Nowego Sącza)

Postprzez SotoM » 23 lut 2012, o 23:35

w miejscacach naroznikowych panewki wałka rozrzadu daje sie nawet oryginalnie kapki silikonu.
jesli leci ci spod nakretek mocujacych to nie zostaje ,jak połozyc silikonika pod zewnetrzne gumeczki
ja mam własnie tez taka bolaczke tzn miałem juz nie mam ale z kolei zaczeło mi sie pocic przy kołnierzu mocujacym separator do pokrywy...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 22 gości