Witam, własnie przyszły mocne mrozy

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Witam, własnie przyszły mocne mrozy

Postprzez Ginger » 4 sty 2016, o 22:48

Witam, własnie przyszly mocne mrozy, -10 - -20, mój golf 3 1.9 TD ciężko odpala, co prawda akumulator wymieniłem 12.10.2015 na Boscha 72AH, 680A. Odpalanie wygląda tak, za pierwszym razem gdy przękręcam kluczyk do 2 grzeje swiece , potem wyłączam zapłon i powtarzam tak 2-3 razy i potem próbuje zapalic, kręce max do 10s, i nic, i tą czynnosc powtarzam ok 5 max 7-8 razy po czym odpala. Dodam że lato, jesień palił na dotyk.
Dodaje że od kiedy kupiłem ten samochód czyli od początku lata nie zmieniałem filtru paliwa i na zime odpowienio sie nie przygotowałem, niedolewając dodatków do paliwa (ropy).i sądze ze w zbiorniku mam paliwo letnie, chociaz ostatnie wizyty na stacji (Statiol - jedyna stacja na której tankuje) jest Diesel plus na zime -25 (o ile dobrze pamiętam) i normlany ON, i zawsze tankowałem zwykły ON.Ale może się mylę
. Co wy o tym sądzicie? Prosze o jak najszybsze konkretne odpowiedzi.
Ginger
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 sty 2016, o 22:38
Rocznik: 1992
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Witam, własnie przyszły mocne mrozy

 

Re: Witam, własnie przyszły mocne mrozy

Postprzez jarolinho » 5 sty 2016, o 01:22

Nie grzej świec kilka razy.. nie tankuj do pełna jeśli nie jeździsz dużo, a zapowiadają mrozy :) są rzeczy, na które musisz się uczulić i ich trzymać, bo będziesz musiał kiedyś faktycznie gdzieś pojechać i nie pojedziesz :)
Avatar użytkownika
jarolinho
Gaduła
 
Posty: 417
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 22:51
Lokalizacja: Gliwice

Re: Witam, własnie przyszły mocne mrozy

Postprzez Paweu » 5 sty 2016, o 10:56

sprawdź świece. Czy rzeczywiście wszystkie grzeją.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości