Wentylator chłodnicy nie działa?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez maniakzlotow » 27 maja 2008, o 17:58

Witam
Sprawdzilem wentylator jest dobry bo kreci sie bez problemu ale styki na kablach byly zasniedziale przeczyscilem je w czujniku i w przewodach. Nic to nie dalo dolna rura od chlodnicy jest ciepla.
Jedno pytanie jak wyrecic ten czujnik ??
Pozdrawiam :?:
Avatar użytkownika
maniakzlotow
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 10:09
Lokalizacja: Złotów

 

Postprzez opolanin » 27 maja 2008, o 22:03

maniakzlotow, bierzesz odpowiedniego klucza i wykręcasz ale wtedy płyn chłodzący będzie Ci tamtędy uciekał, jeśli wymieniasz ten czujnik to daj od razu nową podkładkę
opolanin
 

odp

Postprzez dj_shark » 27 maja 2008, o 22:52

Kolego u mnie było to samo. Temperatura wchodzila powyzej 90 stopni a wentylator milczał.Woda wydostawała mi się zbiorniczkiem wyrównawczym.Wymieniłem termostat, bo byslalem ze on jest powodem tego.Ale nie to nie to. Nadal było to samo. Mechanik powiedzial ze to uszczelka pod głowicą. Wymienilem i to samo... sprawdzilem pompe i tez nic.... pojechalem so pewnego goscia który mi powiedzial ze moze byc glowica peknieta... jakies mikropękniecie które pod wplywem temperatury sie rozszerzalo i wydmuchiwalo wode. Wymienilem glowice i jest gitara. Sprawdz glowice lub nagrzewnice.
dj_shark
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 maja 2008, o 22:44
Lokalizacja: Wielgie

Re: odp

Postprzez kwa » 28 maja 2008, o 07:35

gdyby nagrzewnica była beee to czułby smród płynu wewnątrz (lub/oraz parowałaby szyba na tłusto). Króciec przy głowicy bezwzględnie bym wymienił (ja u siebie już chyba wszystkie ma wymienione- lubią dziady lekko pękać i sączy się z nich). Zanim czepiać sie głowicy to ja bym jeszcze sprawdził włącznik wentylarota (w chłodnicy)... Głowica to najgorsza i najdroższa z tych wszystkich robota więc może warto narazie wszystko naokoło posprawdzać zanim wyda się sporo kasy....
kwa
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 maja 2008, o 20:22
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Jarull » 28 maja 2008, o 22:17

mozna powiedziec ze juz jest dobdze . popsikałem najpierw wd-40 póznie popsikałem olejem w spreju i juz jest oki.
Avatar użytkownika
Jarull
Czytacz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 20 gru 2007, o 22:33
Lokalizacja: Pruszków

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości