Turbo świszczy aż nie miło. Gdzie regenerować?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Turbo świszczy aż nie miło. Gdzie regenerować?

Postprzez Damianeros » 3 lip 2013, o 18:33

Siemka, wczoraj dałem mojej golfinie (jak na moją jazdę) po garach 2800 obr/min na 5 biegu pod górę, naraz szarpnęło 2x autem, nie zgasł, normalnie pojechałem dalej. Ale zaczęło jakby turbo świszczeć już od 1200 obr przy dodawaniu i puszczaniu gazu, przy jeździe bez wciśniętego gazu również np prosta. Problemów z przyśpieszaniem nie ma, nie dymi wręcz wcale może troszkę na biało ale gdy zimny. Kilka miesięcy temu robiłem zaworek N75 może on coś zwalił i nie odciął turbo gdy trzeba? Silnik zaczął trochę dziwnie pracować, chodzi o odgłos jakby delikatnie niestabilnie albo nie spalał całej mieszanki ale wtedy kopciłby chociaż trochę.
Ktoś tak miał i ile z tym jeździł? Czy czeka mnie regeneracja turbinki, chociaż patrząc przed chwilą na "aledrogo" chyba taniej i lepiej kupić nową...
Ostatnio edytowano 6 lip 2013, o 10:03 przez Damianeros, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Damianeros
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 20:06
Lokalizacja: Ściborzyce Wielkie

Turbo świszczy aż nie miło. Gdzie regenerować?

 

Postprzez andrzejg3 » 3 lip 2013, o 20:42

Kolego musisz sprawdzić sobie luz, osiowy i poprzeczny w turbo.Ściągnąć rurę z dolotu i wsadzić paluchy i poruszać. Sprawdź sobie również, szczelność węzy od filtra, aż po turbo możne mała nieszczelność się zrobiła i świszcze.
andrzejg3
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 27 mar 2008, o 21:11
Lokalizacja: SCI

Postprzez Damianeros » 4 lip 2013, o 05:19

Uff już myślałem że będę musiał całą turbinę wyciągać żeby sprawdzić czy coś, przyjadę z roboty i zobaczę co jest. Dzięki za odpowiedź :zdrowko:

EDIT:
Turbo ma "luz jak w hip-hopie" :zalamany: góra/dół i troszkę mniej (przynajmniej tak się wydaje) na boki. Znacie jakiś dobry zakład regeneracji turbin w okolic (do 100km) od Raciborza/Głubczyc, ile trwa taka regeneracja turbiny i ile kosztuje?
A i jeszcze jedno, ile można z taką turbiną jeździć puki się całkiem nie "rozsypie"? Chciałbym w tym miesiącu rozrząd wymienić a kasy na jedno i drugie choćbym się ze :cenzura: ał braknie :zalamany:
Avatar użytkownika
Damianeros
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 20:06
Lokalizacja: Ściborzyce Wielkie


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości