tłoki po ściągnięciu głowicy

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

tłoki po ściągnięciu głowicy

Postprzez maska13 » 5 lis 2013, o 09:11

Witam, wczoraj ściągnąłem głowice aby zmienić pierścienie na tłokach bo zaczął palić olej odrazu uszczelkę pod głowicą i rozrząd i zdziwiło mnie bardzo co zauważyłem:
a mianowicie na pierwszym od rozrządu lał wtrysk i wypaliło dziurkę na 3.5mm:
Obrazek
n a3 następnych są odbite zawory ssące, o dziwo wydechowe nie, i teraz nie wiem czy to było już wcześniej i ktoś robił głowice i czy należy się wymiana wszystkich tłoków czy tylko tego jednego z dziurką. na zaworach nic nie widać aby dostawały w "czapę".
Obrazek
Każda sugestia i pomoc jest dla mnie bardzo ważna.
Dzięki
Avatar użytkownika
maska13
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 lip 2013, o 10:22
Lokalizacja: Lądek Zdrój

tłoki po ściągnięciu głowicy

 

Postprzez bibidog » 5 lis 2013, o 12:19

hej rozumim ze to tloki od aaz? /td masz w profilu .z racji tego ze w td czesto sie zrywa klin na wale kiedys komus sie przestawil rozrzad i lekko tloki oderzyly w zawory ktos zrobil glowice i poskladal do kupy i jezdzil dalej.jecli chodiz o dziure w tloku to widze masz +++ czyli jakies mody moze wypalilo dziurke w tluku bo zaduzo paliwa polales zla mieszanka paliwo powietrze powoduje takie rzeczy i z racji niesprawnego wtrysku lejacego.jesli chodzi o pierscienie i te tloku szkoda ze nie zmierzyles sprezania na cylindrach przed zdjeciem glowicy bo mialbys poglad jak sprawuje sie ten tlok ze sladami od zaworow.jesli chcez tym jezdzic dluzej to wypadalo by wymienic oba tloki jesli chcez pojezdzic troche i sie pozbyc to tylko wypalony tlok uzywany i tyle nowe wszystkie pierscienie lub drugi slupek z glowica kupic a stary bedzie na czesci.jesli auto dotychczas sprawowalo sie ok bylo mocne dobrze odpalalo to mozna zainwestowac w nowe tloki jesli ci nie szkoda bo chyba jeden tlok kolo 100zl jak nie wiecej co?tak czy siak remont cie wyjdzie z 500-600zl a za 800 kupisz slupek z niskim przebiegiem ale tylko brac z auta ktore jest na chodzie rpzejechac sie czy ma moc i sprawdzic sprezanie.
bibidog
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 22:25
Lokalizacja: Amsterdam


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości