Temperatura.....

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Temperatura.....

Postprzez Hatatitla » 29 lip 2007, o 20:37

Dzisiaj podczas jazdy zwróciłem uwage na nastepujące zjawisko ....przy jeżdzie z pędkością 80-100 km/h temperatura utrzymywała się na poziomie plus minus 80 stopni, powyżej 100km/h ...82-88 stopni.....chyba oki,ale gdy telepałem się w korku wzrastała nawet do 105 stopni....Czy to normalne "zachowanie"? Pytam,bo dopiero dzisiaj zwróciłem na to uwage , a do tej pory jeżdziłem autami z silnikami benzynowymi. Mam zresztą Cordobę w benzynie i tam temperatura utrzymuje się w zasadzie na granicy 80 stopni, a w korku wzrośnie najwyżej do 85...no, może do 90 stopni......Co Wy na to???
Jak wracałem do domu zapaliła się kontrolka temperatury i musiałem dolac mniej więcej 300ml płynu.....czy to może miec związek z takimi wahnięciami temperatury??
Pozdro
Avatar użytkownika
Hatatitla
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 15:48
Lokalizacja: Rumia

Temperatura.....

 

Postprzez Hatatitla » 31 lip 2007, o 15:55

W takim razie odpowiem sobie sam, bo juz wim........tak...to normalne w dieslu.....
Avatar użytkownika
Hatatitla
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 15:48
Lokalizacja: Rumia

Postprzez meffist » 29 sie 2007, o 09:09

Mam pytanie w temacie...
Golf 3 diesel, temperatura podczas jazdy w cyklu miejskim około 90-100 natomiast podczas jazdy na trasie spada poniżej 70 stopni, czy to jest normalne? Gdzie jest umieszczony czujnik wskaźnika temperatury?
Obstawiam że termostat się nie domyka można to jakoś sprawdzić? Czy poprostu wymienić i już.
Avatar użytkownika
meffist
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 sie 2007, o 07:28
Lokalizacja: Istebna (tmp. waw.)

Postprzez karlito » 2 wrz 2007, o 23:16

to wszystko co tu jest opisane jest normalne:) w trakcie jazdy wiatr chlodzi plyn w chlodnicy ktora ciagle jest w obiegu, temperatura wtedy jest niska, kiedy stoimy w korku temperatura rosnie poniewaz nie ma chlodzenia chlodnicy wiatrem i to tyle, jezeli temperature samochod pokazuje to lepiej nie bawic sie w termostat bo to nic nie da, a wymiana termastatu do zajebiscie ciezka robota. czujniki temperatury sa 2, jeden po prawej kolo chlodnicy, drugi po prawej w glowicy.
Avatar użytkownika
karlito
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 22:38
Lokalizacja: sie biora dzieci

Postprzez smyk26 » 3 wrz 2007, o 20:38

Mam podobnie w swoim autku jesli jade na trasie temp. spada w miescie w koreczku jest nieco wyższa, to chyba zasługa ,,zapadek" na obudowie chłodnicy które pewnie sie otwieraja pod wpływem dopływu powietrza podczas szybkiej jazdy...i w rezyltacie spada temperatura płynu chłodzącego oraz temp. w całej komorze silnika
smyk26
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 wrz 2007, o 20:31
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez budzior » 11 wrz 2007, o 12:28

Ja mam tak samo w swoim dieslu jak jade po trasie to temperaturka utrzymuje sie ponizej 70 stopni jak po miescie potrafi wzrosnac nawet do 100 ale z tego co mi wiadomo to norma w dieslach. A mam pytanie moze ktos mi powiedziec i le plynu chlodniczego wchodzi do golfa
budzior
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 sie 2007, o 17:56
Lokalizacja: częstochowa

Postprzez Dman » 16 wrz 2007, o 17:37

w moim 1.9D jest tosamo tyle ze temperatura niewzrasta powyżej 90 i dzieje sie to zimą. Na dzień dzisiejszy czy w mieście czy na trasie mam ok 90stopni a na zime wkładam karton i jest ok. Optymalna praca silnika podobno to ok90stopni więc jak jest 70 to raczej coś nietak
Dman
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 wrz 2007, o 14:16
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez szant » 30 paź 2007, o 20:07

temperatura w dieslu również w czasie jazdy to ok. 80-85 st. ( zależy od termostatu) niedawno wymieniłem i jest ok. poniżej 70 st. to niedobrze pozdrowionka :-D
szant
szant
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 19:11
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez ogi » 30 paź 2007, o 22:37

w czasie jazdy jak silnik jest nagrzany to temp powinna byc 90C stac w tym miejscu jeśli tak nie jest to coś nie tak jeśli opada to termostat.
ogi
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 20:11
Lokalizacja: bielsko

Postprzez AndzrejR » 31 paź 2007, o 01:06

Hatatitla,
Powiem ci tak że optymalna temperatura dla każdego silnika jest to 90 stopni,wiec temp 82-88 od biedy mozna przyjac za normalną,ale 105 to juz zdecydowanie za dużo,a osobiście mogę sie pochwalić że niezależnie od warunków drogowych i pogodowych mam stałą temperature 88 stopni :mrgreen: .Skoro u ciebie przy normalnych warunkach drogowych jest temp. około 88stopni to oznacza że termostat jest ok. weźmy pod uwagę toże wkorkach chłodnica nie na potyka chłonego powietrza więc coś ją musi chłodzić, a mianowicie wentylator :-P .Radze zwrócić uwagę na to czy on sie załancza,ajeżeli nie to sprawdzić czujnik ,bądź sam wentylator.
Pozdro. ;)
AndzrejR
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 16:35
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Miki » 6 lis 2007, o 18:14

Witam mam pytanie czy ktos może wie jakie powinno być ciśnienie minimalne i maksymalne w cylindrach??? :roll:
Chciała bym diabełkiem byc i w piekiełku sobie życ!!!
Miki
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lis 2007, o 17:00
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Marek Stalmach » 8 lis 2007, o 18:09

http://www.volkswagen-golf.pl/ to dla Mikkiego tam masz wiele danych
Marek Stalmach
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 lis 2007, o 20:01
Lokalizacja: Złoczew

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron