Temperatura Silnika

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez slawek5t » 30 paź 2012, o 00:41

karp, jak złapie te 70 to sie zatrzymaj pogazuj przez chwile i powinno dojść do 90 stopni.
Gdy ruszysz w drogę i po chwili spadnie znów na około 70st to na 99% termostat do zmiany.
Też tak miałem. Wymieniłem termostat na Wahlera i Teraz łapie 90 i tak trzyma cały czas.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

 

Postprzez witboy » 30 paź 2012, o 09:16

ale moze byc tez i czujnik ja tez myslalem ze termostat dopuki powyzej 80 st nie zaczol sie wentylator zalaczac a temp ciagle 80 st trzymala lekko powyzej 80 wiatrak... i okazalo sie ze czujnik siadl... teraz mi trzyma 100 st.. bo kolejny czujnik tez jest zly ale idzie do 100 wiec bardziej widac jak rosnie temp...ogolnie tak jak chlopaki mowia korek i temp 90 st i po chwili jazdy wroci do 70 to termostat, jak po 2 km zimne weze dolne czyli ten od termostatu to winny raczej czujnik...

ale co do termostatow to swieta prawda co prawda w innym aucie ale dopiero 4szt okazala sie najlepsza a 3 vahlera walniete, wzielem vernet i po chwili temp robocza jaka chcialem i spalanie wrocilo do normy....


kolega ma aaz wiec w vagu chyba nie zobaczy temp chodz moze? bo przeciez obd1 ma aaz ale niewiem co on w aaz pokazuje moze wlasnie temp?
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez greg001 » 30 paź 2012, o 12:57

kolega ma aaz wiec w vagu chyba nie zobaczy temp chodz moze? bo przeciez obd1 ma aaz ale niewiem co on w aaz pokazuje moze wlasnie temp?


ja jak miałem taki problem pojechałem do teścia który miał miernik uniwersalny z opcją pomiaru temp. , można podjechać do jakiegoś elektryka niekoniecznie samochodowego i zagadać czy nie zmierzyłby np. za browara temp. W miernikach wyższej klasy już taka opcja raczej jest choć ostatnio widziałem w Lidlu miernik z taka opcją
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez sp91 » 4 lis 2012, o 15:07

tez mialem podobny problem tuz po zmianie termostatu na nowy, temp falowala nawet podczas jazdy... po zmianie oryngu na grubszy wszystko jest ok temp 90st jak drut(termostat vernet)

polecam kazdemu ktory ma tego typu problemy wykrecenie i sprawdzenie termostatu gotujac go w garczku i obserwowac czy sie otwiera.
sp91
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 14:52
Lokalizacja: Epj

Postprzez witboy » 5 lis 2012, o 04:59

panowie po ilu km macie goracego aaz bo silnik zawsze trzyma mi temp pieknie ale dlugo sie nagrzewa bo po ok 7 km jest cieply silnik tzn temp robocza... a to troche duzo ale termostat ok i ciepelko i trzyma pieknie temp ale zanim sie nagrzeje to z 7 km no moze 5 trzeba jechac dodam ze nie gazuje go specjalnie przez ten czas... moze dlatego ;] ale wolal bym by nagrzewal sie jak moj tds bmw ze 1.5 km i temperatura robocza....
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez scyzormks » 5 lis 2012, o 09:12

ja mam po 5 km ok 83-85 st ostatnio, wogule nie wskakuje mi na 90 st. hmmm ciekawe
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez slawek5t » 6 lis 2012, o 02:13

witboy napisał(a):po ok 7 km jest cieply silnik

Bardzo dobrze. W mrozach to nawet 10 km jest prawidłowo. Ale teraz jest cieplej.
Nie da sie zejść nizej, nawet benzyna potrzebuje 3-4km (mowa o wiekszosci aut, w tym golf).

Diesla zawsze ciezej nagrzac :) zwlaszcza gdy ktos całkiem leciutko jedzie.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron