TDI kręci a nie pali

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

TDI kręci a nie pali

Postprzez damiPassat21 » 3 sie 2014, o 21:37

Witajcie.
Mam Passata B4-czkę z wysoce cenioną i poszukiwaną jednostkę napędową o pojemności 1.9 i mocy 90 koni mechanicznych.

Przejdę może do rzeczy, otóż jakieś tydzień temu moje problemy się zaczęły, słychać było przy odpalaniu że musi się wysilić, ale w końcu zapalał gałganek jeden :D
Dziś jednak nie chciał ruszyć do życia :/ Pomyślałem więc sobie że to może coś związane z paliwem, bo miałem już rezerwę a jak wiemy Diesel'ek musi mieć zawsze coś w zbiorniku bo lubi się zapowietrzyć, i co się okazało ?? TAK WŁAŚNIE BYŁO, wlałem 40 litrów ropy i próbowałem nim dalej kręcić, gdy widziałem że już łapie lekko muskałem pedał gazu, i zapalił :) Jednak moje kłopoty się nie skończyły, ponieważ gdy go zgasiłem i chciałem odpalić raz drugi, już nie odpalił. :(
Teraz zastanawiam się nad świecami żarowymi, ale ważnym faktem jest to że jedna rzecz się zmieniła, otóż wcześniej (przed nalaniem paliwa do baku) obrotomierz wskazywał jakąś tam wartość, jednak teraz wskazówka jest cały czas na zerze.

I tutaj pojawiają się moje najgorsze wątpliwości, czy zabiłem silnik ??

Tak, tak wiem zapowietrzyłem układ i teraz musi się odpowietrzyć samoistnie (kiedyś miałem taką sytuację z pustym bakiem) jednak martwi mnie to, że obrotomierz nie wskazuje żadnej wartości. Zobaczę jeszcze rano, może akurat przez nos się układ odpowietrzy (tak jak zrobił się kiedyś)

Jeśli macie jakieś propozycje co do usterki, proszę piszcie.
Będę bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam Damian
damiPassat21
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 sie 2014, o 21:16
Lokalizacja: Wrocław

TDI kręci a nie pali

 

Postprzez krzyś » 3 sie 2014, o 21:51

To na pewno nie wina świec.. zapowietrzony układ paliwowy jak najbardziej ale jesteś widzę spostrzegawczy co do obrotomierza sprawdź przewód od czujnika położenia wału czy gdzieś się nie przetarł urwał ,czujnik znajdziesz pod filtrem oleju. Czy kontrolka od świec normalnie sie zapala gaśnie?
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez damiPassat21 » 3 sie 2014, o 21:59

krzyś napisał(a):To na pewno nie wina świec.. zapowietrzony układ paliwowy jak najbardziej ale jesteś widzę spostrzegawczy co do obrotomierza sprawdź przewód od czujnika położenia wału czy gdzieś się nie przetarł urwał ,czujnik znajdziesz pod filtrem oleju. Czy kontrolka od świec normalnie sie zapala gaśnie?



Dziękuję za informację.
Tak, kontrolka od świec zapala się po czym gaśnie.

Jeśli chodzi o ten czujnik sprawdzę jutro rano, gdyż jest już zbyt ciemno i nic nie zobaczę.
damiPassat21
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 sie 2014, o 21:16
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez krzyś » 3 sie 2014, o 22:10

Jeszcze takie pytanko podczas kręcenia nie gasną wszystkie kontrolki?
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez damiPassat21 » 3 sie 2014, o 22:17

krzyś napisał(a):Jeszcze takie pytanko podczas kręcenia nie gasną wszystkie kontrolki?



Tak, pali się kontrolka od ciśnienia oleju. Ale zawsze po uruchomieniu silnika gaśnie, jednak gdy nie da się go podciągnąć do życia, pali się cały czas. No i jeszcze pali się kontrolka od Airbagu, ale to nie istotne :D Tylko wykasować błąd i po sprawie :)
damiPassat21
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 sie 2014, o 21:16
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez palio » 4 sie 2014, o 20:08

Zrób taki test :
auto na luz weź jakiś kabel i podaj bezpośrednio z aku + na cienki kabel rozrusznika. Jak odpali to kostka stacyjki do wymiany. Częsta bolączka G3.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez damiPassat21 » 4 sie 2014, o 20:36

palio napisał(a):Zrób taki test :
auto na luz weź jakiś kabel i podaj bezpośrednio z aku + na cienki kabel rozrusznika. Jak odpali to kostka stacyjki do wymiany. Częsta bolączka G3.



Dziękuję za cenne informacje i porady :)

Na szczęście wszystko wyszło w praniu, dziś odkryłem ciekawe rzeczy, otóż pierwsza sprawa jest taka, iż zapowietrzył się układ, co było tego przyczyną ??, dwie sprawy, pierwsza to pusty zbiornik paliwa (1400 KM na nim przejechałem :) druga sprawa to mikrometryczna dziurka w filtrze paliwa. Nie było tego widać, gdyż była ona na dole,i do tego z tyłu. I przez ten maluteńki otworek układ zapowietrzał się na nowo, nowo, nowo itd.

Dziś wymieniłem filtr i odpowietrzyłem układ z (O2) i założę dodatkowo zawór zwrotny z pompką (tak jak np. w kosiarce) aby paliwo nie mogło się cofnąć.

Także, temat uważam za zamknięty.
Z góry dziękuję za wszelkie porady, jestem na prawdę wdzięczny, POzDrOO :D

[ Dodano: 2014-08-04, 19:37 ]
krzyś napisał(a):Jeszcze takie pytanko podczas kręcenia nie gasną wszystkie kontrolki?




Dziękuję za cenne informacje i porady :)

Na szczęście wszystko wyszło w praniu, dziś odkryłem ciekawe rzeczy, otóż pierwsza sprawa jest taka, iż zapowietrzył się układ, co było tego przyczyną ?? , dwie sprawy, pierwsza to pusty zbiornik paliwa (1400 KM na nim przejechałem :) druga sprawa to mikrometryczna dziurka w filtrze paliwa. Nie było tego widać, gdyż była ona na dole,i do tego z tyłu. I przez ten maluteńki otworek układ zapowietrzał się na nowo, nowo, nowo itd.

Dziś wymieniłem filtr i odpowietrzyłem układ z (O2) i założę dodatkowo zawór zwrotny z pompką (tak jak np. w kosiarce) aby paliwo nie mogło się cofnąć.

Także, temat uważam za zamknięty.
Z góry dziękuję za wszelkie porady, jestem na prawdę wdzięczny, POzDrOO
damiPassat21
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 sie 2014, o 21:16
Lokalizacja: Wrocław


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości