TDI głośno chodzi

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

TDI głośno chodzi

Postprzez kuzma20 » 27 gru 2014, o 21:59

Witam. Nie wiem czy był już taki temat ale postanowiłem załozyc nowy. Jakiś czas temu przestawił mi sie rozrzad. Samochod mocno kopcił nie mial mocy nie dało sie nim ruszyć. Przystąpiłem do ustawienia rozrzaduu. Zastanawiało mnie dlaczego sie przestawił wieć sprawdziłem czy jakieś koło nie jest luźne i wszystko było ok. Ustawiłem rozrzad jak sie należy samochód dostał mocy w pierwszej fazie i przestał kopcić. Ale jest kolejny problem. Teraz gdy ruszam silnik bardzo głośno klekocze ( wcześniej przed przestawieniem rozrzadu tak nie chodził) gdy ruszam do ok 2 tys obrotów chodzi głośno później gdy turbina sie załączy mozna powiedziec ze samochód sie wycisza. Nie wiem czym to jest spowodowane. Dodatkowo gdy przytrzymam go na biegu i troche dam gazu samochod tak jakby sie dławił zaduszał i traci moc podczas gdy mam noge cały czas na gazie. Puszcze noge z gazu i jeszcze raz nacisne samochod na nowo dostaje mocy. Co to może byc ? Czego to może byc wina? Może pompa wtryskowa ?
Ostatnio edytowano 28 gru 2014, o 09:54 przez kuzma20, łącznie edytowano 1 raz
kuzma20
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 19:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

TDI głośno chodzi

 

Postprzez Karolek » 27 gru 2014, o 22:03

Kolego jesteś pewien że poprawnie ustawiłeś rozrząd, chodzi mi czy używałeś blokad?
Karolek
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 17:58
Lokalizacja: Lubartów
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9 tdi 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kuzma20 » 27 gru 2014, o 22:31

Tak. używałem blokad na zaworach i pompie
kuzma20
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 19:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez slawek5t » 27 gru 2014, o 23:32

Zrób logi statyczne oraz dynamiczne odpowiednich grup oraz sprawdź kąt wtrysku - powinien być w przedziale 50-55 jednostek w zakładce basic setting (vag)
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez kuzma20 » 28 gru 2014, o 12:41

Ile kosztuje takie podłączenie do kompa i ustawienie ?


pS .Mam golfa od niecałych 2 miesięcy i dopiero zaczynam się uczyć :)
kuzma20
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 19:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez slawek5t » 28 gru 2014, o 14:39

Sama diagnoza kompem okolo 50 zł. Jesli chodzi o ustawienie kąta to już trzeba ręcznie to zrobić ale nie ma tam duzo roboty. Max 20-30 minut jak mechanik nie jest lewusem :) Więc ogolny koszt tych dwoch usług nie powinien przekroczyc okolo 80 zł, cos w tych granicach.
Tylko że nie jest powiedziane że to akurat kąt.... Jeśli twardo chodzi, klekocze to możliwe że to akurat ten kąt wtrysku.

Jesli ma sie nawet starego laptopa to warto kupic z allegro kabel vag za 40-50 zł i już mozesz sam sobie diagnozowac co tylko chcesz :) (pamietaj - czarne kable są lepsze :) )
Jesteś nowy - fajnie - pytaj - chetnie podpowiemy, a korzystanie z Twojej maszynki stanie Ci się dużo przyjemniejsze :)

PS: vagiem rownież sprawdzisz inne także wazne rzeczy potrzebne do prawidlowej pracy silnika więc bez diagnostyki laptopem raczej nie ma szans na usuniecie usterki.
Rozrząd, dawka, kąt wtrysku oraz inne muszą sie zgadzać aby auto chodzilo i paliło jak złoto.

Pozdro

edycja postu :

dawkę można korygować laptopem ale tylko minimalnie.
Wieksze korekty robi sie recznie. Dobra dawka dla seryjnego tdi 90KM to 3.5-4.0mg przy 85-90 stopniach silnika.
Dodam że dawke ciężko szybko ustawić jesli ktos się nie zna.

to dotyczylo logow statycznych itp.

Logi dynamiczne robimy w czasie jazdy i sprawdzamy wtedy kondycję turbiny oraz przeplywomierza - są one odpowiedzialne za moc.
W sumie dawka i kąt wtrysku też ważne więc trzeba posprawdzać wszystko po kolei jesli nie masz jeszcze zbytniej wiedzy,

Polecam poczytać dział Diesel na tym forum, - jest tu sporo cennych informacji - mozna wiele sie dowiedziec,
O resztę pytaj bo tak jak mowiłem wczesniej, chętnie odpowiemy i postaramy się pomóc.

Miłego dnia i dobrego nastawienia maszynki życzę :)
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez kuzma20 » 28 gru 2014, o 15:16

Wielkie dzięki kolego. :-) Pomogłeś mi dużo i po weekendzie zaczynam działać. :-)
kuzma20
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 19:23
Lokalizacja: Kołobrzeg


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości