Świece nie zawsze grzeja

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Świece nie zawsze grzeja

Postprzez busy » 31 paź 2007, o 01:29

Witam
Mam problem
U mnie w samochodzie,nie zawsze grzeja swiece.
Jak silnik zimny po nocy,to gdy przekrecam stacyjke nie zaswieca sie kontrolka grzania swiec i silnik nie chce zapalic.Dopiero za drugim przekreceniem stacyjki zaswieca sie kontrolka i wszystko jest ok.
Pytanie
Dlaczego nie grzeja za pierwszym razem,czy jest jakis problem z czujnikiem temperatury,ktory zalacza grzanie (gdzie on jest?gdzie go szukac?) czy z czyms innym?
Niech ktos podpowie od czego zaczac poszukiwania.
Silnik to 1,9TD
busy
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec

Świece nie zawsze grzeja

 

Postprzez robson » 1 lis 2007, o 15:37

sprawdz przekaznik swiec -jest najwiekszy .pozdrawiam
robson
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 12:49
Lokalizacja: sulików

Postprzez Hatatitla » 2 lis 2007, o 00:28

No własnie......nie grzeją świece?...czy po prostu nie zapala się kontrolka grzania?:)Pytam , bo w moim autku 1,9TD, świece na pewno grzeją , a po prostu często kontrolka zapala się dopiero przy ponownym przekręceniu kluczyka w stacyjce....Autko "pali" za dotknięciem więc niebardzo się tym przejmuje ...chociaz ...moze powinienem?...Pozdro:)
Avatar użytkownika
Hatatitla
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 15:48
Lokalizacja: Rumia

Postprzez martinez » 2 lis 2007, o 15:03

siemka. mam tez 1.9 TD i kontrolka od swiec nie zapala sie czasami nawet po kilkunastu przekreceniach stacyjki.czasami zapala sie od razu ale jak postoi jeden dzien to potrzeba 20 minut na rozruch. jaki numer ma przekaźnik(w różnych wersjach ma rózne numery) od grzania swiec i jaki jest jego koszt?
Avatar użytkownika
martinez
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 29 wrz 2007, o 13:50
Lokalizacja: reda

Postprzez dr.pajchiwo » 3 lis 2007, o 14:18

martinez napisał(a):czasami zapala sie od razu ale jak postoi jeden dzien to potrzeba 20 minut na rozruch


sprawdz swiece zarowe. napewno masz ktores przepalone. ja mialem ten sam problem co ty. jak zaczely sie zimne poranki to musialem go z 6 razy chechlac. W ymienilem wszystkie swiece i teraz jest juz wszystko dobrze... i nie kopci jak stery autobus
****Volkswagen****Team****Łódź****
Avatar użytkownika
dr.pajchiwo
Czytacz
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 sie 2007, o 10:34
Lokalizacja: Łódź

Postprzez JotKa » 5 lis 2007, o 19:34

dr.pajchiwo napisał(a):sprawdz swiece zarowe. napewno masz ktores przepalone. ja mialem ten sam problem co ty. jak zaczely sie zimne poranki to musialem go z 6 razy chechlac. W ymienilem wszystkie swiece i teraz jest juz wszystko dobrze... i nie kopci jak stery autobus


Na jakie wymieniłeś, bo mam z tym problem, nie wiem jakie wybrać? W starej "jedynce" świec nie ruszałem przez 13 lat i odpalał nawet przy -28 st.C (akumulator wyjmowałem na noc i stał w ciepełku). Teraz wystarczy -2 st.C i jest problem.
___________________
Edit: Już kupiłem na Allegro najnowszy produkt firmy CRE wyposażony w technologię Duratherm, tzn. wewnątrz świecy dwie spirale ze specjalnego stopu + bimetal, powodujące szybkie nagrzewanie przy mniejszym zużyciu prądu z 30A do 15A. Świeca ta jeszcze po rozruchu silnika chwilę pracuje, wspomagając jego pracę
Ostatnio edytowano 5 lis 2007, o 21:42 przez JotKa, łącznie edytowano 1 raz
Samochód jest dla mnie, a nie ja dla samochodu.
Avatar użytkownika
JotKa
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 23:21
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez dr.pajchiwo » 5 lis 2007, o 20:16

Nie pamietam jakie to byly... poszedlem na gielde i mi dali. 30zl sztuka.
****Volkswagen****Team****Łódź****
Avatar użytkownika
dr.pajchiwo
Czytacz
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 sie 2007, o 10:34
Lokalizacja: Łódź


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości